آزادی و مرخصی ۳۹۰ نفر از مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ در لیالی قدر


به گزارش روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ مطابق سنوات گذشته و بر اساس بخشنامه ابلاغی ریاست محترم قوه قضاییه به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر،۳۹۰ نفر از مددجویان واجد شرایط مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ از تسهیلات بخشنامه ابلاغی در لیالی قدر استفاده نموده اند.
فرزادی سرپرست مجتمع گفت: با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور مددجویان در کنار خانواده ها و به منظور نیل به اهداف عالی در بازسازی اجتماعی و برقراری روابط عاطفی بین مددجویان و خانواده های آنها، به ۳۹۰ نفر از مددجویان واجد شرایط مرخصی کوتاه مدت و نیز مرخصی منجر به آزادی اعطاء گردید.
سرپرست مجتمع ادامه داد: به محض وصول بخشنامه ماه مبارک رمضان جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین فیروز جایی سرپرست دایره نظارت و روسای اندرزگاه ها در جهت اجرای سریع مفاد بخشنامه تشکیل و توضیحات لازم ارائه گردید. بعد از آن شورای طبقه بندی زندان پس از بررسی پرونده مددجویان واجد شرایط به منظور بهره مند شدن از فیوضات معنوی لیالی قدر، طی هماهنگی با مراجع قضایی ذیربط بالاخص قضات دایره نظارت بر زندان پس از اخذ تامین لازم تعداد ۱۷۷ نفر از مددجویان به مرخصی کوتاه مدت ۱۵ روزه(که تا ۱۵ روز دیگر نیز قابل تمدید می باشد) و همچنین در اجرای تبصره بندهای الف و ب (موضوع محکومیت های زیر شش ماه و جزای نقدی تا هفتاد میلیون ریال) تعداد ۲۱۳ نفر نیز تا کنون به مرخصی منجر به آزادی اعزام شده اند.
در ادامه کیانی معاون قضایی و اجرای احکام مجتمع گفت: از مجموع ۱۱۰۰ درخواست مددجویان واصله در شورای طبقه بندی زندان، تعداد ۵۳۰ درخواست واجد شرایط بهره مندی از مفاد بخشنامه بوده که اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفته است.
معاون قضایی مجتمع ادامه داد: با توجه به جمعیت کیفری موجود در مجتمع و جرایم آنان، تعدادی از مددجویان در مفاد بخشنامه مرخصی لیالی قدر(از جمله مرخصی کوتاه مدت) قرار نگرفته وسایر مددجویان واجد شرایط در حال طی مراحل قانونی تامین وثیقه جهت بهره مندی از امتیازات مفاد بخشنامه موصوف می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*