آزادی ۱۰۰ مددجو توسط انجمن حمایت زندانیان مرکز در سال جاری

57409601

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: امسال ۱۰۰ نفر ار زندانیان با کمک خیرین و از سوی انجمن از زندان آزاد شدند.

مهران منتظر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان مرکز را باید برای افکار عمومی معرفی و نهادینه کنیم، اظهار کرد: بر اساس آنچه که در اساسنامه انجمن آمده وظیفه این نهاد، حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده های زندانیان در سراسر کشور است؛ البته ما در استان ها انجمن حمایت از زندانیان داریم، ولی رصد و سازماندهی آنها با ماست.

وی با طرح این سئوال که اگر کسی گرفتار زندان شود خانواده اش چه گناهی کرده‌اند؟ گفت: باید حمایت های لازم را از این خانواده ها به عمل آوریم.

منتظر با بیان اینکه ما در سال جاری ۵ هزار خانواده از زندانیان را تحت پوشش قرار داده‌ایم، گفت: جرایم زندانیان متفاوت است و شامل تصادفات، ورشکستگی، کلاهبرداری و … است و همه این جرایم جزو جرایم عمدی نیست، بلکه بعضی از آنها غیرعمدی است مانند ورشکستگی اقتصادی؛ در واقع همه این زندانیان قاتل و قاچاقچی نیستند و طبیعی است که تغییرات اجتماعی و فرهنگی و چالش‌های اجتماعی باعث می‌شود که افراد گرفتار زندان شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اضافه کرد: انجمن حمایت زندانیان دولتی نیست و بودجه آن از طریق خیرین تامین می شود و از مردم عادی تا اقشار مختلف به انجمن کمک می کنند.

وی گفت: امسال حدود ۱۰۰ نفر از زندانیان را با کمک خیرین آزاد کرده‌ایم و در حال حاضر هم ۱۶ زندانی قرار است با حمایت های خیرین و از سوی انجمن آزاد شوند.

منتظر تاکید کرد: ما باید برای این خانواده‌ها اشتغال ایجاد کنیم، البته ما ۵۰۰ خانواده را آموزش داده‌ایم، آن‌ها دوره‌های فنی و حرفه‌ای را گذرانده‌اند، انواع کلاس‌های آموزشی را برای آنها برگزار کردیم و به آنها سرمایه هم دادیم که از این راه اشتغال‌زایی کنیم و بعضی اوقات هم ابزارهای لازم مانند چرخ خیاطی را در اختیار آنها می گذاریم.

وی در پایان گفت: باید تولیدات این خانواده ها به فروش برسد و شهرداری می تواند برای این کار غرفه رایگان در اختیارمان بگذارد نه اینکه غرفه ها را به ما اجاره بدهد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*