آزمون نهضت سواد آموزی با ۶۵ مددجو در ندامتگاه قزلحصار برگزار شد


سرپرست ندامتگاه قزلحصار اظهار داشت: احد آموزش ندامتگاه قزلحصار با شناسایی ۶۵ نفر از مددجویان بی سواد اقدام به برگزاری آزمون نهضت، تحکیم و انتقال نموده است.
علی آزاد مهر گفت: دو هدف ارزشمند در سوادآموزی است آموزش همگانی خواندن و نوشتن برای رفع محرومیت از قشر بی سواد جامعه و ارتقای آگاهی و دانش نوسواد در زمینه های گوناگون که منجر به استقلال فرهنگی و علمی می شود.
وی گفت: دانش آموزی از نگاه اسلام، ابزار دانایی است. از همین رو اولین کلمه و نخستین فرمان آخرین کتاب آسمانی، امر به خواندن می باشد، علم آموزی از ابزار ضروری و اولیه زندگی همه اقشار است و باید برای ریشه کن کردن مشکل بی سوادی همه را فرا خواند.
سرپرست ندامتگاه قزلحصار گفت: زمانی انسان به سعادتمندی می رسد که به سلاح علم مجهز باشد. بدون علم و آگاهی مسیر انحراف در پیشروی انسانهاست و زمینه بزه و بزه کاری را به وجود می آورد.
آزاد مهر با بیان این مطلب که تعلیم و تعلم، عبادت است و محرومیت از خواندن و نوشتن، بخشودنی نیست گفت: واحد آموزش ندامتگاه قزلحصار با شناسایی ۶۵ نفر از مددجویان بی سواد اقدام به برگزاری آزمون نهضت، تحکیم و انتقال نموده است.
شایان ذکر است آزمون نهضت سواد آموزی با حضور مربیان واحد نهضت سوادآموزی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج برای مددجویان جدیدالورود بصورت مستمر برگزار می گردد، مددجویان بعد ازگذراندن این مقطع به مقاطع تحصیلی بالاتر هدایت می شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*