آزمون پرورش قارچ خوراکی در بازداشتگاه اوین برگزار شد

آزمون پرورش قارچ خوراکی با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی ویژه مددجویان و سربازان وظیفه بازداشتگاه اوین برگزار شد و قبول شدگان، گواهینامه مهارت دریافت خواهند نمود.

مدیر بازداشتگاه اوین ضمن اعلام این خبر افزود: به منظور نیل به اهداف اصلاحی و تربیتی سازمانی و نیز باز اجتماعی شدن زندانیان و ایجاد فرصت شغلی بعد از آزادی، دوره های مختلف آموزش فنی و حرفه ای توسط ادراه اشتغال و حرفه آموزی این بازداشتگاه برگزار می شود.

ضیایی در ادامه گفت: با توجه به اینکه علت بروز بسیاری از جرائم و به تبع آن افزایش جمعیت کیفری زمینه اقتصادی دارد و اشتغال به صورت مستمر و مفید بسیار موثر نقش بازدارنده در ارتکاب جرم و افزایش و جمعیت کیفری دارد، طرح های اشتغال و حرفه آموزی یکی از برنامه های اصلی در این خصوص است تا بتوانند پس از پایان دوران محکومیت با حداقل سرمایه یا بدون نیاز به آن مشغول به کار شوند .

بنا به این خبر، دوره مهارت پرورش قارچ خوراکی توسط مدرسان رسمی وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردیده و سربازان وظیفه که علاقمند به فراگیری آن بودند نیز به صورت جداگانه در این رشته شرکت کردند .

شایان ذکر است در آزمون پایان دوره بیش از ۷۰ مددجو حضور داشتند که پس از قبولی مدرک رسمی بدون درج نام زندان دریافت خواهند کرد .  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*