آموزش ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی به خانواده زندانیان

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از امضای قرارداد اجرای آموزش مهارت‌های اخلاقی و زندگی برای خانواده‌های زندانیان خبر داد.

جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار کرد: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز با انعقاد قرارداد با اداره کل زندان‌های استان تهران و نیز مساعدت سازمان اجتماعی کشور، به برگزاری کارگاه‌های آموزشی حول محور «ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی» ویژه فرزندان و همسران زندانیان اقدام کرده است.

وی تأکید کرد: با صرف اعتبار فوق آموزش‌هایی نظیر مدیریت هیجانات، مهارت کنترل خشم و مهارت مدیریت استرس،  پیشگیری از خطرات و سوء استفاده از اینترنت و استفاده بهینه از فضای مجازی به بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای خانواده محکومین بیش از ۶ ماه حبس ارائه می‌شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: خوشبختانه با همکاری و بهره‌مندی از فضاهای فرهنگی، آموزشی شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این آموزش‌ها در معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵ واقع در میدان خراسان برگزار شد و استقبال خوبی از سوی خانواده‌ها به عمل آمد؛ همچنین همزمان با آموزش همسران زندانیان، فرزندان آنها نیز در همان محل تحت آموزش قرار گرفتند.

باقری تصریح کرد: خانواده زندانیان در معرض آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری قرار دارند و ما تلاش می‌کنیم در این دوره‌های آموزشی، شیوه‌های مواجهه این خانواده‌ها با آسیب‌های اجتماعی را آموزش دهیم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: حساب زندانی با خانواده او جداست و نباید به این خانواده‌ها در نبود سرپرست خانواده بی توجهی شود.

وی گفت: در این دوره به هر شرکت کننده ۲۰۰ هزار تومان در قالب کارت هدیه اعطا شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*