آموزش مهارتهای اساسی زندگی ۱۱۶ مددجوی کانون اصلاح و تربیت در سه ماهه اول سالجاری برگزار شد


علی رستمی مدیرکانون اصلاح و تربیت تهران از برگزاری هشت دوره آموزش مهارتهای زندگی برای ۱۱۶ تن از مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران در طی سه ماهه اول سال خبر داد .
به گزارش روابط عمومی کانون علی رستمی مدیرکانون اصلاح و تربیت تهران ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به نقش موثر فراگیری مهارتهای زندگی در توانمند سازی مددجویان برای رویارویی با موقعیت های متفاوت و حساس زندگی در کانون و نیز دوران بعد از آزادی ، مددجویان نیازمند به آموزش ،از سوی واحد روانشناسی انتخاب و به مدت دو هفته زیر نظر روانشناسان و مددکاران تحت آموزش مهارتهای اساسی زندگی قرار می گیرند .
وی گفت: در میان عناوین مجموع مهارتهای زندگی ، آن دسته از مهارت ها که در حوزه کودکان بزهکار مورد توجه مدرسین ما قرار می گیرد عبارتند از : مهارت خود آگاهی ،همدلی،جرات ورزی و نه گفتن مقابله با احساسات ناخوشایند و کنترل خشم،تفکر خلاق ومقابله با استرس و همچنین توانایی حل مساله و ارتباط موثر .
مدیرکانون اصلاح و تربیت تهران همچنین افزود: در طی این دوره های ۱۵ روزه تلاش می شود مددجویان کانون ضمن آشنایی تئوریک با مهارتها به صورت عملی تکنیک های موثر در موفقیت فرد را تمرین کنند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*