ادامه تحصیل تعداد ۱۰۸ مددجوی زندان رجایی شهر در دانشگاه علمی کاربردی


به گزارش روابط عمومي زندان رجایی شهر، واحد آموزش اداره فرهنگي تربيتي این مرکز با هدف توسعه و افزایش میزان معلومات و آگاهیهای فردی و اجتماعی مددجویان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در ۸ رشته دانشگاهی مقطع کاردانی –کارشناسی نموده است.
ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر گفت: ارتقاء سطح سواد و میزان تحصیلات نقش بسزایی در شناخت معضلات و نابسامانیها دارد از این رو مرکز آموزش بعثت ۲ مجری آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی در کنار جذب مددجویان علاقه مند به کسب علم و دانش اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی برای آنان نموده است .
وی در ادامه افزود: آموزش به عنوان ابزار مهم انتقال علوم در عرصه اجتماعي است كه از اهميت بالايي برخوردارمی باشداز اين رو هر گونه تعامل در زمينه آموزش عالي زندانیان به منظور تأثير مثبت تحمل مجازات حبس و آمادگي براي زندگي در مرحله بعد از خروج آنان امري اجتناب ناپذير است .
ضیایی در ادامه تصریح نمود: توانمندسازی زندانیان یکی از اصولی‌ترین سیاستهای سازمان زندانهای کشور در راستای حفظ و تقویت کرامت انسانی آنان می‌باشد که بر همین اساس راهبرد آموزش و توسعه آموزش عالی در برنامه‌ریزی‌های کلان سازمان مورد توجه و عنایت ویژه قرار گرفته است.
گفتنی است در حال حاضر تعداد ۱۰۸ مددجو در رشته های دانشگاهی تربیت مربی قرآن، حقوق، برق و تأسیسات، حسابداری، مددکاری اجتماعی ، مکانیک خودرو ، مدیریت کسب وکار و کامپیوتر نرم افزار در حال ادامه تحصیل می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*