از ابتدای سالجاری ۲۱ مددجوی محکوم به قصاص در زندان رجایی شهر حیاتی دوباره یافتند

طی پیگیریهای مستمر و تلاش شبانه روزی سرپرست و واحد مددکاری زندان رجایی شهر،از ابتدای سالجاری تا کنون ایجاد فرصت مجدد زندگی با اخذ رضایت اولیاء دم برای ۲۱ نفر از مددجویان محکوم به قصاص داده شد.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر ، ضیایی سرپرست زندان با اعلام خبر فوق گفت: تلاشهای بی وقفه همکاران واحد مددکاری توانست سرنوشتی متفاوت برای تعداد ۲۱ نفر از محکومین به قصاص رقم زند.
وی گفت: مددجویان در طول دوران محکومیت فرصت زیادی جهت فراگیری آموزش مهارتهای اساسی زندگی با هدف کاهش آسیب رفتارهای پر خطر دارند بدین منظور برگزاری دوره های مذکور از اولویت های آموزشی زندان رجایی شهر می باشد.
ضیایی با بیان این مطلب که جرم به عنوان يك رفتار شاخص امري اكتسابي است افزود: صرف نظر از مؤلفه هاي رواني، خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي عدم آگاهی و دانش کافی مددجویان در خصوص مهارتهای اساسی زندگی بزهكاري را بر آنان تحمیل نموده است .
سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه تصریح نمود: هدفی که ما در خصوص اصلاح و تربیت وکاهش آسیب رفتارهای پر خطر مددجویان دنبال می نمائیم خشکاندن ریشه جرم، اصلاح رفتارهای پر خطر ،احیای فطرت و وجدان و پاک سازی فکر و اندیشه های نادرست آنان است.
گفتنی است از تعداد ۲۱ نفر محکومین به قصاص نفس، ۱۵ نفر آنان با اخذ رضایت اولیاء دم و پایان محکومیت دولتی آزاد گردیده اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*