استمرار آموزش مهارت‌های اخلاقی و زندگی خانواده‌های زندانیان

مرحله دوم کلاس‌های آموزش مهارت های اخلاقی و زندگی ویژه همسران و فرزندان زندانیان با حضور مدیرکل زندان‌های استان تهران، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز، روسای زندان‌ها و مددکاران در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از استمرار اجرای آموزش مهارت‌های اخلاقی و زندگی برای خانواده‌های زندانیان خبر داد و گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز با انعقاد قرارداد با اداره کل زندان‌های استان تهران و نیز مساعدت سازمان اجتماعی کشور، کارگاه‌های آموزشی حول محور «ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی» ویژه خانواده های زندانیان را برگزار می ‌کند.

وی تاکید کرد: با تخصیص اعتبار ۴ میلیارد ریالی، آموزش هایی نظیر مدیریت هیجانات، مهارت کنترل خشم و مهارت مدیریت استرس،  پیشگیری از خطرات و سوء استفاده از اینترنت، استفاده بهینه از فضای مجازی و … به بیش از ۱۲۰۰ نفر از اعضای خانواده محکومین بیش از ۶ ماه حبس ارائه می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: با همکاری و بهره‌مندی از فضاهای فرهنگی، آموزشی شهرداری این آموزش ها در حال اجراست که اولین دوره آن اخیراً در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد و استقبال خوبی از سوی خانواده‌ها به‌عمل آمد. همزمان با آموزش همسران زندانیان، فرزندان آنها نیز در قالب مهدکودک و کلاس های جبرانی در همان محل تحت آموزش قرار می گیرند.

باقری تصریح کرد: خانواده زندانیان بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند و ما تلاش می کنیم در این دوره های آموزشی شیوه های مواجهه این خانواده ها با آسیب های اجتماعی را آموزش دهیم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: خانواده زندانیان با تحمل سختی های زندگی در زمان نبود سرپرست خانواده مظلوم واقع شده و مورد بی‌توجهی قرار دارند؛ لذا تلاش می کنیم ضمن توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی آنها برای آموزش های فرهنگی به آنان خدمت کنیم.

وی افزود: ما نقاط مختلف شهر تهران را تقسیم بندی کرده ایم و با توجه به شرایط هر منطقه و آسیب پذیر بودن خانواده ها، دوره های آموزش مهارت های زندگی برای آنها برگزار می شود.

باقری گفت: در این دوره ۱۲۰۰ خانواده از همسران زندانیان، از کلاس های آموزش مهارت های زندگی برای کاهش آسیب های اجتماعی بهره مند می‌شوند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*