اقدامات پيشگيرانه در ندامتگاه تهران بزرگ عليه ويروس کرونا ادامه دارد

مدير مجتمع با اعلام اين خبر گفت: به منظور پيشگيري از شيوع ويروس کرونا، اين مجتمع اقدامات پيشگيرانه را از اوايل شروع این ویروس در مورد کليه پرسنل، سربازان وظيفه و مددجويان آغاز کرده و با توجه به ضرورت رعايت مسائل بهداشتي و موارد مرتبط جهت جلوگيري از انتشار و انتقال اين ويروس به اندرزگاه ها تمام امکانات موجود را به کار گرفته است.
چهارمحالی افزود: در اين راستا برای کليه پرسنل، سربازان وظیفه و مددجويان جديدالورود تب سنجي با دستگاه هاي مخصوص در بدو ورود به زندان انجام مي گيرد و از ورود افراد مشکوک و با تب بالا ممانعت به عمل مي آيد همچنین تردد بين واحد هاي مختلف مجتمع به حداقل رسيده است.
مدیر مجتمع ادامه داد: براي رعايت حال مددجويان و خانواده هاي آنان محدوديت هايي را در زمينه ملاقات حضوري و خصوصي به جهت سرعت سرايت ويروس اعمال کرده ايم.
چهارمحالی با اشاره به اقدامات انجام شده در داخل بندها گفت: از جمله اقدامات در داخل بندها انجام واکسيناسيون آنفولانزا برای مددجوياني که زمينه هاي بيماري داشتند بوده و در این راستا آموزش هاي بهداشت عمومي و فردي ، نصب پوستر، اطلاع رساني به مددجويان و پرسنل انجام گرفته است. از دیگر اقدامات می توان به ضد عفونی و گند زدایی مرتب در داخل اندرزگاه ها اشاره نمود که با کمک واحد بهداشت و درمان مجتمع و گروه های داوطلب جمعیت هلال احمر انجام گرفته است.
وی افزود: از جمله اقدامات پیشگیرانه دیگر می توان به توزيع ماسک، ژل ضد عفونی کننده دست، مايع ضد عفوني کننده و دستکش در حد توان مجتمع در ميان پرسنل، سربازان وظیفه و برخي از مددجويان اشاره نمود. ضد عفونی کردن سرویسهای تردد پرسنل، آسایشگاه سربازان، افزايش سرکشي و بازديد هاي بهداشتي از داخل بندها، آشپزخانه مرکزي و ساير نقاط از اقدامات بعدی بوده است.
شایان ذکر است کلیه نیروها و امکانات در راستاي اقدامات پيشگيرانه و دستورالعمل‌هاي بهداشتی مقابله با اين ويروس در حال فعالیت می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*