انجام ۳۳۰ تست HIV رایگان از خانواده های مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ


به گزارش روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ ولیپور سرپرست مجتمع با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرایی نمودن برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پر خطر و انجام خدمات آموزشی و مشاوره ای و با همکاری مرکز تحقیقات ایدز ایران، طی سه جلسه در سالن ملاقات مسئولین بهداشت کلینیک مثلثی مجتمع موفق به نمونه گیری۳۳۰ تست HIV رایگان به صورت داوطلبانه از خانواده های مددجویان شدند.
سرپرست مجتمع ادامه داد: در ابتدای این جلسات که به مناسبت هفته جهانی ایدز تشکیل شده بود کارگاه آموزشی پیشگیری ازHIV برای خانواده های مددجویان برگزار گردید که در آن خانواده ها و همسران مددجویان در ایام ملاقات آموزش های لازم در مورد آشنایی با رفتارهای پرخطر، آشنایی با بیماری ایدز، راه های انتقال، پیشگیری و درمان را فرا گرفتند.
وی افزود:در این جلسات همچنین نحوه کنترل ایدز در زندان و انجام تست سریع ایدز برای مددجویان و زندانیان جدیدالورود برای خانواده ها شرح داده شد.
ولیپور درباره اثرات آموزش گفت: با برگزاری این کارگاه ها می توان به اطلاعاتی دقیقی در جهت برنامه ریزی صحیح و حل بخشی از مشکلات مربوط به خانواده های مددجویان مجتمع دست یافت. بدین منظور در صورت مثبت بودن جواب آزمایشات، با رعایت اصل محفوظ ماندن اطلاعات، به خود فرد اطلاع داده شده و جهت تشکیل پرونده، مشاوره و شروع درمان به مراکز مشاوره بیماری های رفتاری ارجاع می گردد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*