انعقاد تفاهم نامه آموزشی بین سازمان فنی و حرفه ای استان تهران و انجمن حمایت زندانیان مرکز

جبار باقری، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار داشت: در راستای توانمندسازی خانواده های زندانیان و مهارت آموزی به خانواده زندانیان تفاهم نامه ای فی مابین انجمن حمایت زندانیان و سازمان فنی حرفه ای استان تهران منعقد گردید.

وی  افزود: مهارت آموزی خانواده های زندانیان نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی آنها در غیاب سرپرست خانواده دارد.

باقری بیان داشت: باید با روی آوردن به علم روز دنیا فرصت های شغلی مناسب در جهت استعدادها و علايق شخصی افراد به وجود آوریم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز با بیان اینکه فراگیری مهارت کیفیت زندگی افراد را افزایش می دهد، خاطر نشان کرد: افرادی که از مسیر مهارت آموزی عبور می کنند تحول مثبت را در زندگی خود احساس خواهند کرد.

رضا گرزین مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان تهران با اعلام اینکه این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی خانواده زندانیان، منعقد گردید، اظهار داشت: توانمندسازي مهارتی خانواده هاي زندانیان از طریق فراگیری آموزش های مهارتی، دستیابی به اشتغال پایدار را به همراه داشته و تحول شگرفی در بهبود و تحکیم بنیان خانواده ها خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال با کسب مهارت محقق می شود، افزود: افراد مختلف جامعه با ارائه خلاقیت، نوآوری و ایده های نو
می توانند خالق یک شغل شده و تبدیل به کارآفرین شوند که با تحقق این مهم این افراد می توانند معاش خود و خانواده را نیز تأمین نمایند.

وی عنوان کرد: تشکیل کارگروه اجرایی جهت پیگیری اجرایی نمودن تفاهم نامه، تهیه آمار عملکرد و گزارش های مربوط به مفاد تفاهمنامه جهت ارائه به مقامات بالاتر و سایر مراجع بصورت فصلی، نظارت و ارزیابی میزان پیشرفت و رفع موانع اجرای تفاهم نامه و تعيين اثربخشي دوره هاي آموزشي موضوع تفاهم نامه، همکاری در برگزاری سمینارها، همایش های علمی و کارگاه های آموزشی ملی و بین المللی از تعهدات مشترک طرفین است. گرزین بیان داشت: بدون تردید اگر زندانی و فرزندانش در ایام تحمل کیفر درگیر آسیب‌های اقتصادی، فرهنگی یا اجتماعی شدید شوند نه تنها اصلاح و تربیتی صورت نمی‌گیرد، بلکه انگیزه انتقام‌جویی از جامعه در آنها تقویت می‌شود و بر تکرار جرم و شمار بزهکاران افزوده می‌شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*