اولیای دم قاتل فرزندشان را در زندان رجایی شهربخشیدند

بار دیگر تلاشهای بی وقفه و پیگیریهای مستمر واحد مددکاری زندان رجایی شهر با رضایت از اولیاء دم به ثمر نشست و گذشت و بخشش والدین مقتول زندگی دوباره به قاتل فرزندشان بخشید.

سرپرست زندان رجایی شهر با اعلام خبر فوق گفت: عفو و بخشش یکی از آموزه‌های دینی و مذهبی، فرهنگی ماست که با حضور و تلاش مددکاران زندان بار دیگر تحقق یافت.

عزیزی در ادامه افزود: زندانی الف –ی که به اتهام قتل همسر خود از سوی مرجع قضایی محکوم به قصاص گردیده و قریب به ۵ سال در این زندان تحمل کیفر می نمود پس از تلاش بی وقفه واحد مددکاری فرصت دوباره زندگی یافت.

وی گفت: اغلب موارد عدم کنترل خشم در منازعات خانوادگی جهت مواجهه با موضوعات مختلف سبب گردیده تا فرد کنترل خویش را از دست داده و خسارات جبران ناپذیری را به خود و کانون خانواده وارد نماید.

سرپرست زندان رجایی شهر تصریح نمود: آموزش مهارتهای اساسی زندگی به مددجویان در طول دوران محکومیت و شناسایی پیامدهای احتمالی رفتارهای پرخاشگرانه از برنامه های آموزشی در زندان می باشد.

او یکی از رسالت‌های زندانبانی اسلامی را  رویکرد اصلاحی و تربیتی و بازگشت انسان‌های به خطا رفته به آغوش جامعه و خانواده دانست و افزود:این امر محقق نمی‌شود مگر با همت و تلاش کارکنانی که در امر زندانبانی فعال هستند.

شایان ذکر است اولیاء دم با دعوت واحد مددکاری و با حضور سرپرست و مسئولین زندان رضایت کتبی و بی قید و شرط خود را اعلام نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*