اولین گردهمایی روحانیون زندانهای استان تهران در مرکز آموزش منطقه ۷ برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان تهران ، گرد همایی روحانیون و روسای فرهنگی زندانهای سطح استان با حضور مدیر کل فرهنگی سازمان زندان ها و همچنین محبی مدیر کل زندانهای استان تهران  در محل مرکز آموزش منطقه ۷ سازمان با محوریت تبیین جایگاه روحانیت در مراکز تربیتی برگزار گردید.

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور دراین گردهمایی عشق و علاقه درونی طلبه برای هدایت مددجویان را ارزشمند دانست و افزود: تحقق  عنایات الهی در زندگی  روحانیون  ،از برکات کار در محیط سخت و طاقت فرسای زندانها است که بادعای خیر مددجویان همراه می شود.

حجت الاسلام رستمی در ادامه با تکیه بر حدیث امیر المومنین علیه السلام گفت: هر کس از علمای عالم تشیع بتواند شیعیان ما را از جهل و نادانی برهاند هاله ای از نور در روز قیامت سراسر وجود او را فرا خواهد گرفت .

وی در بیاناتی عنوان نمود : ما مامور به جلب منفعت نیستیم اما مامور به دفع مفسده هستیم، لذا در زندانها باید از علمایی بهره برد که علاوه بر فاضل بودن ، در گفتار و کردار و رفتار نیز متقّی باشند . تا برنامه های فرهنگی  اثر گذار باشد. وی توسل به آموزه های قرآن، ائمه معصومین نوام با نظم را از نکات کلیدی در موفقیت برنامه های تربیتی در زندانها برشمرد.

محبی مدیر کل زندانهای استان تهران شالوده اصلی نظام شکوهمند جمهوری اسلامی  را بر پایه انقلاب فرهنگی دانست . وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام عظمای ولایت در زمینه  « آتش به اختیار» بودن مسائل فرهنگی ، احساس تکلیف در این حوزه را از وظایف تک تک افراد جامعه خصوصاً از الویت های در سطح زندانها خواند  .

وی کار فرهنگی را پیچیده ، ظریف و دقیق بر شمرد و تاکید کرد کار فرهنگ همواره باید اصل باشد و نباید آن را به حاشیه کشاند . در ادامه وی بر دقت عمل بر امورات فرهنگی ، تبادل نظر و استفاده از تجربیات مفید در امورات فرهنگی و سامادهی افکار مددجویان تاکید کرد تا بدین شکلاز هدر رفت انرژی همکاران و زمان جلوگیری بعمل آید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*