بازدید تعداد ۱۱ نفر از نمایندگان مجلس از بازداشتگاه اوین

در پی درخواست نمایندگان مجلس جهت بازدید از بازداشتگاه اوین، تعداد ۱۱ نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از بازداشتگاه اوین بازدید کردند.

دکتر جهانگیر در ابتدای این بازدید و طی نشستی با ارائه گزارشی در خصوص بازداشت شدگان اغتشاشات در تهران گفت: سازمان زندان ها به عنوان مجموعه نگهداری متهمین و محکومان به حبس با حکم مراجع قضایی است که در جریان اغتشاشات اخیر نیز تعدادی از بازداشت شدگان تحویل تعدادی از زندان ها شدند.

رئیس سازمان زندان ها گفت: تمامی بازداشت شدگان به محض ورود طبق رویه جاری در زندان ها، پس از انجام مراحل پذیرش که شامل تشکیل پرونده شخصیت و ویزیت پزشکی نیز می باشد در سالن قرنطینه اسکان موقت داده شدند.

این مقام ارشد قضایی افزود: بلافاصله پس از ورود غربالگری های لازم در خصوص افراد بازداشت شده اجرا شد که تعدادی از آنان در بدو ورود و به دلایل مختلف طبق هماهنگی با مراجع قضایی آزاد شدند.

وی ادامه داد: در مورد بقیه بازداشت شدگان نیز پیگیری های لازم به سرعت انجام شد که در حال حاضر در این بازئداشتگاه فقط ۴ نفر از بازداشت شدگان حضور دارند و بقیه آزاد شدند.

دکتر جهانگیر در ادامه با بیان آماری از وضعیت تحصیلی، اقتصادی و اجتماعی بازداشت شدگان گفت: با ورود این افراد ما پیگیری های لازم را در خصوص وضعیت قضایی آنان انجام دادیم و وضعیت قضایی تعداد اندک باقی مانده نیز در حال پیگیری می باشد.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اقدام به خودکشی یکی از بازداشت شدگان نیز توضیحاتی را در خصوص وضعیت شخصیتی و جسمی وی و نحوه اقدام به خودکشی یه نمایندگان مجلس ارائه داد.

در ادامه این نشست الهیارملکشاهی رییس کمسیون حقوقی و قضایی و رییس هیات ، ضمن قدرددانی از مجموعه سازمان زندان ها به دلیل فراهم نمودن شرایط لازم برای این بازدید گفت: کار زندانبانی کاری سخت و طاقت فرساست و قطعاً هم سازمان زندان ها و هم مجموعه قضایی بیشتر از سایرین نگران سلامتی زندانیان و مراقبت از آنان هستند.

وی با اشاره به وضعیت بودجه سازمان زندان ها گفت: سازمان زندان ها علیرغم کمبود بودجه اقدامات زیادی در خصوص فعالیت های اصلاحی و تربیتی انجام می دهد که امیدواریم این بازدیدها در کمک به سازمان زندان ها نیز مفید باشد.

ملکشاهی افزود:جهت پیشبرد اهداف سازمان زندانهای کشور می بایست همتی همگانی از سوی نهادهای دولتی و غیر دولتی ذی ربط و تعاملات فزاینده ای بین نمایندگان مجلس با دعوت و حضورآنان در زندانهای سطح کشور صورت پذیرد .

درادامه نمایندگان مجلس با حضور در بخش های مختلف بازداشتگاه اوین از نزدیک با نحوه خدمات رسانی و نگهداری مددجویان از جمله قرنطینه ،آشپزخانه ، اتاق های محل اسکان و.. بازدید نموده و با تعدادی از زندانیان به  به گفتگو در خصوص کمبودها و نحوه برخورد متولیان بازداشتگاه پرداختند .

شایان ذکر است در این بازدید الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، محمد علی وکیلی عضو هیات رئیسه ، محمد کاظمی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی ،محمد جواد فتحی عضو کمسیون قضایی و حقوقی ، عبدالکریم حسین زاده عضو کمیسیون عمران ، محمد مهدی برومندی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، ولی الله نانوا کناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ، عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه ،حجت الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسون قضایی و حقوقی هاشم آهنگری دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی و فاطمه حسینی عضو کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری به نمایندگی از زنان مجلس ، باتفاق دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها، محبی مدیر کل زندانهای استان تهران و جمعی از مدیران سازمان زندان ها حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*