بازدید معاونین دادگستری استان تهران از ندامتگاه شهرری

به مناسبت هفته قوه قضائیه و در راستای بررسی مشکلات زندانیان حجت الاسلام و المسلمین فوادیان معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران ، حاجی پور سرپرست واحد نظارت و پیگیری ، بشیری راد مدیر روابط عمومی و ارتباطات ، حیدری جانشین معاونت اداری و مالی و نکویی کارشناس حوزه اداری و مالی از ندامتگاه شهرری بازدید نمودند .

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه شهرری؛ مهدی محمدی مدیر ندامتگاه ضمن تبریک به مناسبت هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و تقدیر و تشکر از ارتباط و تعامل سازنده مسئولین دادگستری با زندان در سخنانی ضمن ارایه گزارشی از برنامه های  فرهنگی  در هفته قوه قضائیه و اقدامات تربیتی و عمرانی صورت پذیرفته به ضرورت برنامه های فرهنگی  و اهمیت ارتقای برنامه های آموزشی به مددجویان پرداخت .

 محمدی خدمت به مددجويان را تكلیف قانونی و شرعی دانسته وافزود :خدمت رساني به این قشر يك فريضه است وما موظف به انجام اين فريضه هستيم. وي گفت : با بسيج همگاني كاركنان در تلاش هستیم تا با همفکری ، همت و کار مضاعف حقوق شهروندي مددجویان كه به هردليلي مرتبط با ندامتگاه شهرری هستند را رعایت نمائیم .

حجت الاسلام و المسلمین فوادیان معاونت فرهنگی دادگستری در حاشیه بازدید بیان نمودباید کار و اقدامات فرهنگی در همه زندان ها نمود عینی داشته و قابل لمس باشد تا در کنار توجه به قوانین قضایی و رویکرد استفاده از مجازات های جایگزین حبس بتوانیم به فرمايشات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانیان  و جلوگیری از بازگشت مجدد به زندان به طور جامع عمل کرده باشیم.

وی در ادامه به اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، حرفه آموزی و اشتغال و فرایند کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و نقش آن در تغییر بینش مجرمانه زندانیان و تغییر رفتار آنان اشاره و اظهار داشت : با  اجرای این برنامه ها ، شاهد تغییر سبک زندگی زندانیان و خانواده های آنان خواهیم بود .

لازم به ذکر است هیئت بازدید کننده در مدت ۴ ساعت از اندرزگاههای ندامتگاه ، واحد فرهنگی ، آشپزخانه ، اشتغال و حرفه آموزی بازدید و ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مثبت و ارزنده انجام شده مقرر گردید با تائید و معرفی رئیس زندان به سه نفر از همکاران شاغل در ندامتگاه لوح تقدیر اعطا شود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*