بازدید معاون قضایی دادستانی کل کشور از اردوگاه فشافویه

به گزارش روابط عمومی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی فشافویه در جلسه ای که با حضور سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در محل سالن اجتماعات این اردوگاه برگزار گردید به بررسی موانع و مشکلات موجود در خصوص بهره برداری از ظرفیتهای این مرکز برای اسکان معتادین متجاهر پرداخته شد.

این جلسه که با حضور جمعی از مسئولین ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی استان تهران برگزار گردید شمس زارع مدیر اردوگاه ضمن خوشامد گویی و تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت با سعادت امام جعفر صادق (ع) به تشریح اقدامات صورت گرفته پیرامون پذیرش ، غربالگری و اسکان معتادین متجاهر پرداخت و افزود موضوع مواد مخدر یک معضل و اسیب ملی می باشد و برا ریشه کن کردن آن می بایست تمامی سازمان ها و ارگانها با عزم و جزم و همدلی کمک و یاری نمایند.

محمد علی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته در مدت زمان اسکان معتادین ماده ۱۶ در این مرکز گفت:  با توجه به هزینه های انجام شده در این اردوگاه از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تا کنون بخشی از این مرکز برای معتادین متجاهر اختصاص یافته است ، در صورتی که در تفاهم نامه منعقد شده در سال ۱۳۹۵ ظرفیتی بالغ بر ۲۴۰۰ متجاهر می باید تحت پوشش این تفاهم نامه قرار می گرفتند که این امر میسر نگردیده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همچنین افزود: تا کنون مجوز اسکان ۹۰۰ نفر از معتادین متجاهرصادر گردیده است و تلاش بر آن است با دریافت مجوز های لازم این ظرفیت به ۱۷۰۰نفر افزایش یابد.

در ادامه این نشست علی علیزاده مدیر کل حقوقی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: شهر تهران در حدود ۲۰ هزار معتاد متجاهر را در خود جای داده است در صورتی که ظرفیت مراکز درمانی موجود در تهران توانایی اسکان و نگهداری ۵ هزار نفر را دارا می باشد .

علیزاده همچنین با اشاره به مصوبه شورای اجتماعی کشور  در خصوص فوریت های اجتماعی ایجاد شده ، اقدامات و فعالیت های سازمان ها و نهاد های ذیربط را در جهت تسریع در انجام اهداف تعیین شده مهم و بر لزوم همکاری بیشتر بین این مراکز تاکید کرد.

در ادامه این نشست سعید عمرانی معاون قضایی دادستانی کل کشور هدف از این نشست را بازدید از بخش های مختلف اردوگاه عنوان کرد و گفت:  پیش از هر چیز ضمن تبریک و تقدیر از حضور جهادی افراد شاغل در اردوگاه فشافویه برخود می دانیم تا در کنار مسئولین و جامعه هدف یکی از مهمترین مسائل و مشکلات اساسی کشور را که همانا بحث معتادین متجاهر است را به سرمنزل مقصود برسانیم.

معاون قضایی دادستانی کل کشور همچنین افزود: هدف دشمن از ترویج و افزایش اعتیاد به مواد مخدر در جامعه ، آسیب رساندن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تبلیغات موثر و هدفمند در این راستا می تواند ضمن بیان زحمات و اقدامات افراد شاغل در این حوزه ، نقشه های معاندین به نظام را نقش بر آب کند.

حمید رضا شمس معاون پیشگیری  سازمان بهزیستی نیز با بیان اینکه پیشگیری  از آسیب های اجتماعی و رسیدگی بر امور مربوط به آن از اهم فعالیت های این سازمان است گفت: آمادگی داریم کار های بزرگی انجام دهیم. فقط سازمان بهزیستی متولی امر نیست و می بایست سازمان ها ونهاد های دیگر نیز در این راستا قدم های برزگ را بردارند.

در پایان این نشست مدعوین از اندرزگاه های اسکان معتادین متجاهر و کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی بازدید کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*