بازدید کارشناسان معاونت قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران از زندان رجایی شهر

در راستای رفع مشکلات قضائی زندانیان و با هدف کاهش جمعیت کیفری، کارشناسان معاونت قضایی رئیس کل دادگستری تهران در زندان رجایی شهر حضور يافتند.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، در اين نشست ضیایی سرپرست زندان ضمن ارائه عملکرد در زمينه هاي مختلف فرهنگي، قضائي، مددكاري و بهداشت ودرمان گفت:رويكرد اقدامات سازمان زندانها اصلاح وتربيت و كاهش جمعيت كيفري است.
وی با اشاره به این مطلب که ممانعت از تراکم جمعیت در زندان‌ عاملی مهم و بازدارنده در ایجاد انحرافات می باشد افزود: در واقع بحث زندان زدايي از جمله برنامه های اصلی سازمان زندانهاست كه متولي اصلي زندان داري و زندان باني در اجراي محکومیتهای ابلاغی زندانیان می باشد.
ضیایی گفت: حضور مستمر قضات، مسئولین و کارشناسان قضایی در زندانها جهت رسیدگی به پرونده های متهمین و محکومین راهکاری اساسی از اطاله زمان دادرسی می باشد.
سر پرست زندان رجایی شهر اعطای آزادی مشروط، مرخصی، عفو موردی، اخذ رضایت از شکات را راهکارهای اجرائی و ضروری جهت کاهش جمعیت کیفری مطرح نمود.
وی در ادامه افزود: اصلاح رفتار و بهداشت رواني محبوسين اصل و ریشه کار اصلاح و تربیت است و علاوه بر اجرای برنامه هاي فرهنگي در زمینه های مختلف، حضور مسئولین قضائی جهت رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان تأثیر قابل توجهی در کاهش رفتارهای پرخطر آنان دارد.
گفتنی است کارشناسان معاونت قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن حضور در محل اسکان زندانیان با قریب به ۵۰ نفر از متهمین و محکومین مرتبط با آن حوزه پیرامون رفع مشکلات قضائی دیدار وملاقات نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*