با تلاش مددکاران ندامتگاه قزلحصار ۷ نفر مددجو از مجازات قصاص نجات یافتند

مددکاری ندامتگاه قزلحصار با بررسی و پیگیری پرونده قضائی ، تعداد  ۷ مددجو را با اخذ رضایت شکات و پرداخت دیه آزاد نموده است.

مدیر ندامتگاه قزلحصار مهمترین هدف مددکاری در زندان را زمینه سازی سالم برای تحمل دوران محکومیت در شرایط خاص زندان و اقدامات پیگیرانه و مؤثر برای ارتقاء توان مددجو و خانواده ی او در استفاده از امکانات و شرایط قانونی بمنظور رهایی هرچه زودتر از زندان و بازگشت سالم به زندگی اجتماعی دانست .

حمید محمدی حرفه مددکاری در زندان را قابل تأمل دانست و افزود : مهمترین حرفه مددکاری اجتماعی جامعه درراستای ایجاد تغییرات فردی ، رفع مشکلات موجود در روابط انسانی و توانمند سازی کمک می کند تا مددجویان را به مسیر صحیح زندگی سوق دهد.

مدیر ندامتگاه قزلحصار در ادامه با اظهار این مطلب که اگر کسی قرار است در زندان خدمات مددکاری انجام دهد ، باید کار با زندانی و حل مشکل مددجویان را با هدف بازگشت سعادتمندانه به جامعه را یک فعل ارزشمند و مهم تلقی کند افزود: این حرفه ، توانمندسازی انسانها را برای توسعه استعدادها ، مفهوم بخشیدن به زندگی و پیشگیری و ممانعت از کاهش جرم را بعنوان اصلی ترین مأموریت خود تعریف نموده است تا با بررسی علل و عوامل بروز مشکلات قضایی بر حل مشکل متمرکز باشد .

این خبر می افزاید: با تلاش و پیگیری بی وقفه مددکاران ۷  از محبوسین با پرداخت دیه و رضایت شکات آزاد گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*