با پیگیری واحد مددکاری رجایی شهر ۵۶ نفر از زندانیان آزاد شدند

به منظور تکریم و رعایت موازین حقوق اسلامی و شهروندی مددجویان و همچنین فراهم نمودن بستر مناسب برای بازگشت آنان به یک زندگی سالم اجتماعی با مساعدت و پیگیری واحد مددکاری تعداد ۵۶ نفر از زندانیان زندان رجایی شهر آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.

    سرپرست زندان با اعلام خبر فوق گفت: واحد مددکاری بازوی اجرایی زندان است زیرا مددکاران به دلیل آشنائی با سبب شناسی بزه و از طرفی گستره ارتباطی با مددجو ، خانواده ، مراجع قضائی و همچنین مشکلاتی که در محیط زندان برای مددجو وجود دارد  می توانند نقش بسزائی در رفع مشکلات داشته باشند.

سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه افزود: مددکاران زندان علاوه بر دارا بودن دانش تخصصی و مهارت، از وجدان کاری و انسان دوستی به همنوع در چارچوب انجام وظایف قانونی و سازمانی خود برخوردار هستند.

عزیزی گفت: مددکاران با استفاده از راهکارهای قانونی و کارآمد و پیگیری مشکلات پرونده از طریق مراجع قضائی ، جلب رضایت شکات، پرداخت جریمه و….  دارای عمکلرد مطلوبی در تأمین اهداف سازمانی داشته اند.

وی تصریح نمود: مددكاران همسو با فعالیت سایر واحدهای فرهنگي، قضائی بهداشت و درمان و اشتغال و حرفه آموزی كه زمينه اصلاح وتربيت مددجويان را فراهم مي نمايد نقش بسزایی در كاهش جمعيت كيفري زندانها دارند.

شایان ذکراست طی یک ماه اخیر تعداد ۵۶ نفر از مددجویان با پیگیریهای واحد مددکاری آزاد و به کانون خانواده باز گشته اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*