با کمک نیکوکاران ۷۷ مددجوی ندامتگاه تهران بزرگ آزاد شدند

در راستای کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب های ناشی از حبس برای مددجویان و خانواده های آنان در شش ماهه نخست سال جاری با پیگیری واحد مددکاری مجتمع و کمک نیکوکاران ۷۷ نفر مددجو که علی رغم پایان محکومیت به دلیل عدم توانایی مالی و رد مال درزندان بودند آزاد شدند.

مدیر مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ مددکاری را خط مقدم زندانبانی در رفع مشکلات  خانوادگی ، قضایی و اداری مدجویان عنوان نموده، با اشاره به اهمیت حضور مددکاران در داخل بندها و ارتباط مستقیم با مددجویان این مهم را در کاهش جمعیت کیفری موثر دانست.

چهارمحالی با اشاره به اقدامات انجام گرفته واحد مددکاری جهت اخذ رضایت از شکات گفت: در شش ماهه نخست سال ۹۸ باپیگیری های مستمر مددکاران در تشکیل جلسات صلح و سازش و با کمک های مالی خیرین و انجمن حمایت از زندانیان مرکز۷۷ نفر از مددجویان با جلب رضایت شکات آزاد گردیدند.

وی ادامه داد: این مددجویان علی رغم پایان محکومیت و اتمام حبس صرفا به دلیل عدم توانایی مالی در پرداخت رد مال در زندان بودند. کل مبلغ بدهی این مددجویان رقمی نزدیک به ۷ میلیارد ریال بود که با تلاش مددکاران و مذاکرات انجام گرفته با شکات و پرداخت ۴میلیارد ریال رضایت های لازم اخذ شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*