بررسی بیش از ۹ هزار پرونده قضایی مددجویان قزلحصار

مدیرندامتگاه قزلحصارگفت: ازابتدای سال جاری تاکنون ۹ هزارو ۶۹۶ مددجو این ندامتگاه برای رسیدگی به پرونده های خود به مراجع قضایی اعزام شدند.
علیرضا گرامی افزود: اعزام این مددجویان دراجرای سیاست های اصولی قوه قضائیه مبنی بر حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها انجام شده است.
وی اضافه کرد: اعزام ممدجو و دیدار حضوری با مراجع ذیصلاح قضایی ضمن تسریع در رسیدگی و صدور احکام قطعی ، سبب کاهش زمان دادرسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان می شود.
گرامی خاطرنشان کرد: تراکم جمعیت کیفری در زندان سبب برهم خوردن توازن در استفاده از ظرفیت های موجود بهداشتی، آموزشی، اصلاحی و تربیتی شده و این شرایط کندی فرایند اصلاح و تربیت مددجویان را به همراه خواهد داشت.
وی به آمار انتقال مددجویان به زندان های محل سکونت خود اشاره کرد وافزود: ازابتدای سال جاری یک هزارو ۸۷۴ نفر ازمددجویان این ندامتگاه به زندان های محل سکونت خود انتقال یافتند.
گرامی افزود: ازمجموع این آمار یک هزارو ۷۲۰ مورد از ندامتگاه قزلحصار به زندان های استان تهران، ۸۲ مورد از ندامتگاه قزلحصار به سایر استان ها ، ۶۰ مورد از زندان های استان تهران به ندامتگاه قزلحصار و ۱۲ مورد ازسایر استان ها به این مرکز بوده است.
مدیر ندامتگاه قزلحصار یادآورشد که حضور مستمر قضات در زندان ها و رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان و انتقال زندانیان به استان های محل سکونت خود از دیگر راهکارهای مناسب برای کاهش جمعیت کیفری زندان ها است.
گرامی ادامه داد: براین اساس قضات با حضور مستمر دراندرزگاه ها به بررسی مشکلات قضایی به بررسی تقاضای مددجویان می پردازند تا بسترانتقال آنان به استان های محل سکونتشان فراهم شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*