برگزاري سی و دومین دوره انتخابات شوراي شهر در كانون اصلاح و تربيت

سی و دومین دوره انتخابات شوراي شهر كانون اصلاح و تربيت تهران با حضور مدیر، معاونین، دادیار ناظرکانون، جمعي از مسئولين، كاركنان و همچنين تمامی مددجويان در سالن آمفي تأتر كانون برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي اين مراسم با تلاوت آياتي چند از كلام ا… مجيد توسط يكي از مددجويان آغازشد که در این مراسم علی رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران، ملیحه شعفی دادیار ناظر کانون، یحیی قربانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت کانون، سید وحید هاشمی معاون کانون و جمعی از مسئولین کانون حضو داشتند.
در ابتدا ملیحه شعفی دادیار ناظر کانون اصلاح و تربیت تهران ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، خطاب به مددجویان کانون گفت: با توجه به اینکه انتخابات این دوره مصادف شده است با ایام ماه مبارک رمضان، فرصت خوبی است تا همزمان با انتخابات شورای شهر مددجویان کانون، به تزکیه نفس بپردازید و در این ماه به خود سازی بپردازید تا پس از آزادی با سلامت کامل روان به آغوش خانواده و جامعه باز گردید.
سپس يحيي قرباني معاون سلامت و اصلاح و تربيت كانون در مورد فلسفه ایجاد شورای شهر سخن گفت و افزود: هدف از برگزاری انتخابات شورای شهر در کانون این است که معيارهاي صحيح انتخابات و چگونگي انتخاب افراد اصلح آموزش داده شود و مددجویان منتخب به عنوان اعضای شورای شهر پیشنهادات خود را جهت اداره بهتر امور کانون از منظر خود به مسئولان كانون ارائه نمایند تا اقدامات لازمه انجام شود.
وي همچنین از شهردار و اعضاي دوره گذشته شوراي شهر به سبب خدمات ارائه شده توسط آنان تشکر نمود و از عملكرد شوراي شهر در دوره هاي گذشته و نحوه ارتباط آنها با مسئولين كانون سخن گفت.
در ادامه كانديداهاي اين دوره از انتخابات به ترتيب براي بچه ها صحبت نموده و طرح هاي مورد نظر خود را بيان داشتند و تمامي مددجويان با دريافت برگه راي به كانديداهاي مورد نظر خود راي دادند.
در حاشيه اين انتخابات، یحیی قربانی معاون سلامت، اصلاح و تربیت كانون در گفتگو با روابط عمومي كانون بيان داشت: در كانون اصلاح و تربيت تهران با توجه به شرايط سني، روحي و رواني مددجويان و از طرفي محيط آموزشي كانون، يكي از اهرم هاي مهم و تاثير گذار در اصلاح رفتار و تغيير تفكر در مددجويان، مشاركت فعال اين افراد در امور مربوط به خود آنها در كانون مي باشد كه تحت عنوان شوراي شهر و با هدف مشاركت مددجويان در فعاليت هاي گروهي و اجتماعي اجرا مي شود.


وي افزود: بي گمان احترام متقابل و اعطاي مسئوليت مي تواند در شكل گيري شخصيت مددجويان موثر باشد. بنابراين مشاركت مددجويان تحت عنوان شوراي شهر، پيامدهاي مثبتي بر بازسازي شخصيت و انطباق آنها با ارزش ها و مقررات كانون و جامعه را سبب مي شود. در واقع مددجويان در كانون هر شش ماه يكبار با برگزاري انتخابات شوراي شهر به تمرين مشاركت مي پردازند تا پس از آزادي و بازگشت سعادتمندانه به جامعه، براي انتخابات مسئولين كشور و تعيين سرنوشت كشورشان، تجربه لازم را كسب نمايند.
همچنین در این دوره از انتخابات، نفراتی از اعضای انتخابی شورای شهر کانون، از مددجویان اتباع افغانی می باشند که در کنار دیگر اعضای انتخابی شورا به انجام فعالیت ها و امور محوله خواهند پرداخت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*