برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) با حضو پر شور مددجویان زندان رجایی شهر

همزمان با فرا رسیدن بیستم ماه صفر المظفر اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش مراسم عزا داری با حضور کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان در زندان رجایی شهر برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر ، همزمان با فرا رسیدن چهلمین روز شهادت سرور و سالار آزادگان جهان و همچنین ۷۲ تن از یاران با وفایش مراسم سوگواری با حضور کارکنان، سربازان وظیفه و مددجویان در حسینیه زندان برگزار گردید .
در این مراسم ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر ضمن تسلیت اربعین سالار و سرور شهیدان به بیان اهداف امام (ع) از این قیام بزرگ در تاریخ بشر پرداخته و اظهار داشت: اربعین فقط روزی از روزهای سال نیست، بلکه آیینه ای است مقابل دیدگان انسان های متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرم نقش می بندد.
وی در ادامه سخنان خود به بررسی شخصیت شامخ شهدای کربلا پرداخته و امام حسین (ع) را متعلق به تمامی اعصار بشر دانست .
ضیایی گفت:امروزه این رویداد بزرگ به عظیم ترین همایش مسلمانان تبدیل شده و بهترین فرصت برای اتحاد و وحدت مسلمانان و شناساندن فرهنگ عمیق عاشورا به جهانیان است.
سرپرست زندان رجایی شهر در خصوص اهداف قیام امام حسین (ع ) گفت: عده ای هدف از قیام را صرف ادای تکلیف الهی می دانند گروهی نیز امر به معروف و نهی از منکر را بیان می کنند و برخی دیگر هدف امام را سرنگونی حکومت یزید و ایجاد حکومت اسلامی عنوان می نمایند.
گفتنی است در پایان مراسم عزاداری ، غذای نذری اربعین در بین مددجویان و کلیه سربازان وظیفه توزیع گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*