برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) در کانون اصلاح وتربیت

همزمان با سالروز شهادت جانسوز بنیانگذار مکتب شیعه و ششمین اختر آسمان امامت و ولایت امام جعفر صادق علیه السلام، با حضور مدیر کانون ، مسئولین، همکاران، پرسنل یگان حفاظت و مددجویان، مراسم عزاداری با قرائت قرآن و زیارت عاشورا با رعایت موارد بهداشتی در حسینیه کانون اصلاح وتربیت برگزار گردید.

مدیر کانون اصلاح وتربیت ضمن تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام صادق علیه السلام در مورد پیرامون شخصیت والای آن امام همام گفت: بزرگ امامی که در متون دینی شیعه، چندین هزار روایت از او در تفسیر، اخلاق و به ویژه فقه، برجای مانده که باعث عظمت حدیث شیعه و موجب تقویت و اعتلای همه جانبه بنیه علمی آن شده است.

شمس زارع در ادامه افزود: بهترین راهکار جهت اصلاح وتربیت و بهینه سازی اوقات فراغت مددجویان مطابق با دستورالعملهای سازمانی آشنایی با سیره و زندگی ائمه اطهار(ع) از طریق آموزش و مطالعه جهت تغییرنگرش آنان می باشد.

در ادامه این مراسم روحانی فرهنگی به ایراد سخنرانی در مورد شخصیت و فضیلت امام صادق(ع) پرداخت و اشاره نمود: الگو پذیری از رفتار و منش فردی واجتماعی ائمه(ع) مهمترين و اساسي ترين عامل پيشگيري از بزه بوده و آگاهي از سنت هاي ديني، معنوي و باور آنها در سلامت ذهني، جسم و روح افراد يک امر پذيرفته شده است.


شایان ذکر است مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع)در محل حسینیه با حضور مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت (ع) به مدیحه‌سرایی و روضه‎خوانی در مدح آن حضرت پرداختند و در پایان مراسم از مددجویان پذیرایی بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*