حضور ۱۰ نفر ازمراجع قضایی دادسرای عمومی وانقلاب رباط کریم در زندان رجایی شهر

در آستانه بزرگداشت هفته قوه قضائیه و بمنظور تحقق سیاستهای قوه قضائیه مبنی بر بررسي و پيگيري مشكلات قضائي مددجویان مراجع قضایی دادسرای عمومی و انقلاب رباط کریم در زندان رجایی شهر حضوریافتند.
به گزارش روابط عمومي زندان رجایی شهر، در راستای اجرای سیاستهای قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری در زندانها و ارزش نهادن بر شخصیت مددجویان و تکریم از آنان دادستان ، باز پرس و دادیاران دادسرای عمومی وانقلاب رباط کریم با حضورخود در این زندان به بررسی و رفع مشکلات قضائی مددجویان پرداختند.
در ابتدای این نشست ضیایی سرپرست زندان به تشریح عملکرد واحد قضائی پرداخته و افزود: اهتمام در بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان با حضور مستمر قضات در زندانها مهمترین اهرم در کاهش آسیب ، تقویت روحیه ، بازسازي و تغيير شخصيت بزهكاران می باشد .
وی در ادامه افزود: نتيجه اين حركت مي تواند تأثيرات سازنده و ماندگاري بر مددجويان داشته باشد زيرا این امر علاوه بر کاهش بوروکراسی اداری و اطاله زمان دادرسی از تردد خانواده ها و همچنين ميزان مكاتبات قضائي به مراجع ذيصلاح کاسته و مددجويان مي توانند در محل اسكان خود به رفع مشکلات قضائی بپردازند.
در ادامه دادستان دادسرای عمومی وانقلاب رباط کریم بکارگیری همه ظرفیتهای تعریف شده در چرخه اصلاح و تربیت را راهکارهای کلیدی در اصلاح و تربیت همه زندانیان برشمرد و افزود: اعمال بخشنامه ها و دستورالعمل های قضائی در تکمیل این ظرفیتها بسیار مؤثر است
گفتنی است هئیت قضائی با حضور در جمع ۴۰ نفر از متهمین و محکومین مرتبط با مراجع قضائی به بررسی پرونده و رفع مشکلات آنان پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*