حضور ۱۰۳۶ مددجوی قرآنی در اندرزگاه های مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ


به گزارش روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ ولیپور سرپرست مجتمع در معیت فرج نژاد معاون سلامت مجتمع با حضور در جمع حافظین قرآن کریم، ضمن تقدیر از تلاش این مددجویان برای حفظ قرآن از اقدامات صورت گرفته در این زمینه تقدیر نمود.
ولیپور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور گفت: بلافاصله پس از فرمایش ایشان؛ موضوع حفظ قرآن در دستور کار نهادهای مختلف قرار گرفت و در این راستا تلاش‌هایی نیز در این مجتمع صورت گرفت که از جمله آنها می توان به تبدیل اندرزگاه های موجود زندان به دارالقرآن اشاره نمود.
در این راستا اداره کل زندانهای استان تهران برای اجرایی نمودن این طرح تفاهم نامه ای را با اداره اوقاف و امور خیریه امضاء نمود و به این منظور اداره اوقاف شهر ری جهت همکاری با مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ اعلام آمادگی نمود و مقرر شد دو نفر مربی قرآنی به همراه ۲۵۰۰ نسخه کتاب آموزشی و کمک آموزشی فعالیت خود را در مجتمع آغاز کنند.
سرپرست مجتمع ادامه داد: جهت تقویت فضای قرآنی و نهادینه شدن فرهنگ متعالی قرآن در بین مددجویان بر طبق این تفاهم نامه به مدت دو سال است که محسنیان از قاریان و حافظین کشوری در مجتمع مشغول به فعالیت می باشد. در سال گذشته ۷۵۰ نفر از مددجویان داوطلبانه آمادگی خود را برای حفظ قرآن اعلام نمودند که این افراد زیر نظر مربی مذکور مشغول حفظ قرآن می باشند.
ولیپور افزود: در تفاهم نامه منعقده با اداره اوقاف صرفآ مبحث حفظ قرآن مطرح بود که با مستقر شدن مربی قرآنی در زندان علاوه بر حفظ، روخوانی، روانخوانی، ترتیل و .. نیز در دستور کار قرار گرفت تا مددجویان بهره لازم را از این کلاسها ببرند
وی تاکید کرد: جهت استمرار این حرکت در این مدت علاوه بر تربیت ۱۸۵ نفر از مددجویان حافظ قرآنی که یک جزء یا بیشتر را حفظ نموده اند موفق به تربیت ۲۵ مربی قرآنی شده ایم که به مددجویان و هم بندیان خود آموزش می دهند.
سرپرست مجتمع ادامه داد: ۱۰۳۹ نفر از مددجویان مجتمع درسطح اندرزگاه ها در کلاسهای قرآنی شرکت و آموزش های لازم را دریافت می نمایند و علاوه بر این ۹۰ مددجو حافظ برخی از سوره های قرآن کریم به زبان انگلیسی می باشند و دو نفر نیز حافظ کل قرآن می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*