خیرین استان تهران در ماه مبارک رمضان ۱۱۷ نفر از زندانیان را آزاد نمودند

با کمک خیرین استان تهران و پیگیری ستاد دیه، طی ماه مبارک رمضان، ۱۱۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد به آغوش خانواده هایشان بازگشتند که از این تعداد ۵ نفر زندانی محکوم به دیه، ۷۹ نفر بدهکاران مالی و ۳۳ نفر محکومان به پرداخت مهریه بودند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان تهران، مصطفی محبی با اعلام این خبر گفت: ادای دین بدهکاران و مدیونینی که توانایی پرداخت آن را ندارند، از بزرگترین درسهای اخلاقی اسلام و ائمه اطهار می باشد. بر همین اساس نیکوکاران استان تهران طی ۱۹ جشنی که به صورت گلریزان در شهر تهران و شهرستانهای تابعه استان از جمله آبسرد دماوند و پیشوای ورامین برگزار شد، بالغ بر بیست و یک میلیارد ریال به حساب ستاد دیه واریز نمودند که از این طریق، ۹ نفر زندانی زن و ۱۰۸ نفر زندانی مرد با جرایم غیرعمد آزاد گردیدند.

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران افزود: از این تعداد ۵ نفر زندانی محکوم به دیه، ۷۹ نفر بدهکاران مالی و ۳۳ نفر محکومان به پرداخت مهریه بودند. همچنین غیر از جشنهای گلریزان، طی لیالی ماه مبارک رمضان، غرفه های معرفی فعالیتهای ستاد دیه و جمع آوری کمکهای مردمی در باغ موزه قصر و نیز پارک ارم و در روز عید فطر نیز در حسینیه ارشاد دایر بود.

عضو هیئت امنای ستاد دیه استان تهران با تقدیر از نیکوکارانی که در این طرح شرکت نمودند گفت: طی ماه رمضان سال گذشته، ۷۷ نفر در تهران با کمک این ستاد ، آزاد شده بودند که با مقایسه این آمار در همین ماه، رشد چهل درصدی حاکی از افزایش سطح اعتماد مردم به عملکرد ستاد است.

وی تأکید کرد: اعتقاد نظام اسلامی بر این است که زندان نباید محل نگهداری بدهکاران کم توان باشد،  در این خصوص، ستاد دیه همواره، سعی در آزادی زندانیان بی بضاعت با جرایم غیرعمد را داشته، در این زمینه نیکوکاران می توانند در تمام ایام سال، با واریز مبالغ هر چند اندک به این طرح کمک نموده تا گامهای اصلاح و تربیت با توانمندی بیشتر برداشته شود.

محبی در پایان با تقدیر از عملکرد کارکنان ستاد دیه در جذب کمکهای مردمی و آزادی زندانیان نیازمند با جرایم غیر عمد، گفت: این  ستاد  آمادگی دارد گزارش آزادی زندانیان واجد شرایط را  به خیرین اعلام نموده، آنان را از نتیجه کمکشان مطلع نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*