دادستان کل کشوردر بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ: دستگیرشدگان از وضعیت زندان ابراز رضایت کرده‌اند

‌دادستان کل کشور در بازدید از مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ ضمن دیدار با افراد بازداشت شده به آنان که علیرغم دستگیری، از وضعیت زندان و شرایط آن ابراز رضایت نموده بودند، توصیه کرد تا در مراحل مختلف رسیدگی های قضایی از خود صداقت نشان دهند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر کسب اطلاع از وضعیت زندانیان و نظارت بر زندان‌ها، صبح امروز به عنوان یکی از نمایندگان آیت الله رئیسی از ندامتگاه تهران بزرگ بازدید نموده، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در ارتباط با اغتشاشات اخیر قرار گرفت.

در این بازدید که به همراه جمعی از مسئولین قضایی و سازمان زندانها و اداره کل زندانهای استان تهران، انجام گرفت حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جریان وضعیت زندانیان قرار گرفته، ضمن دیدار با افراد بازداشت شده به آنان که علیرغم دستگیری، از وضعیت زندان و شرایط آن ابراز رضایت نموده بودند در موارد مورد نیاز دستورات لازم را صادر نموده، توصیه کرد تا در مراحل مختلف رسیدگی های قضایی از خود صداقت نشان دهند.

وی با اشاره به حوادث اخیر گفت: با توجه به وظیفه دستگاه قضایی امیدوار هستیم هرچه سریع‌تر این افراد تعیین تکلیف شده و ضمن غربالگری، افرادی که در این حوادث ممکن است بی‌گناه بوده و در جمعیت دستگیر شدگان باشند از افرادی که ممکن است مقصر بوده و مرتکب خلاف گشته اند، جدا شوند، تا به سرعت آزاد گردند.

منتظری با اشاره به وضعیت نگهداری بازداشت شدگان افزود: در بازدید از اندرزگاه ها و ملاقات با کلیه بازداشت شدگان، این افراد همگی با خانواده های خود در ارتباط بوده و تماس تلفنی داشتند و نکته جالب این است که همه دستگیرشدگان از وضعیت زندان و شرایط آن ابراز رضایت کرده‌اند.

این مقام عالی قضایی همچنین اظهار داشت: دشمنان در طول چهار دهه گذشته سعی کرده اند از هر فرصتی برای برهم زدن آرامش نظام استفاده کرده ولی ملت در برابر توطئه های دشمنان کوتاه نیامده است و پیام ما به دشمنان این است که تصور نکنید شما با فریب دادن عده کمی می توانید به اهداف خود برسید و دستگاه قضا در برخورد با اغتشاشگران مصمم است.

شایان ذکر است: دادستان کل کشور طی این بازدید دو ساعته در جریان ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و رفاه برای بازداشت شدگان قرار گرفت و از قسمتهای مختلف از جمله بهداری و واحد آشپزخانه نیز بازدید نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*