درشورای طبقه بندی زندان رجایی شهر به ۱۰۰ پرونده قضایی مددجویان رسیدگی شد

جلسه شورای طبقه بندی زندان رجایی شهر با حضورسرپرست دایره نظارت، سرپرست ،مسئولین و کارشناسان قضائی جهت رسیدگی به مشکلات مددجویان پیرامون مرخصی، آزادی مشروط،تقاضای عفو وبخشودگی ، رأی کار و ….تشکیل گردید.


به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، شورای طبقه بندی این زندان با هدف اصلاح و تربیت و سالم سازی ارتباط محیطی و فردی بر اساس طرح تکریم و حفظ حقوق شهروندی در راستای نیل به اهداف عالیه سازمانی مبنی بر رفع مشکلات مددجویان با برگزاری جلسه شورای طبقه بندی به بررسی پرونده قضائی مددجویان پرداخت.
ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر اعطای هدفمند امتیازات مانند مرخصی طبق آئین نامه به زندانیان واجد شرایط را يكي از مهمترين برنامه هاي دستگاه قضايي دانسته و افزود: برخورداری مددجویان واجد شرایط از مزایای آزادی مشروط، عفو، مرخصی ، انتقال و … از تسری آسیب های اجتماعی جلوگیری می نماید.
وی در ادامه افزود: اعمال هدفمند امتیازات آئین نامه در تعمیق مقوله اصلاح و تربیت و کاهش آسیبهای اجتماعی بی اثر نمی باشد.
سرپرست زندان رجایی شهر با اشاره به تخصص گرایی کارکنان در حوزه های کاری گفت: برخورد علمی و آگاهانه با مسائل و مشکلات سبب کاهش آسیبهای موجود می گردد .
ضیایی شورای طبقه بندی زندان را یک نهاد حمایتی و معاضدتی مهم و تأثیر گذار بر تعمیق فعالیتهای اصلاحی و تربیتی و ایجاد انگیزه تأثیر پذیری مددجویان نسبت به افعال آموزشی و تربیتی معرفی کرد و گفت: هر چه دقت و کیفیت رسیدگی در این شورا ارتقاء یابد، کار اصلاح و تربیت بشکل نهادینه ای اعمال و اجرا می شود و از دیگر سو افراد محق و واجد شرایط از امتیازات آئین نامه ای برخوردار خواهند شد که این امر در توسعه امنیت اجتماعی و بهداشت قضائی مفید خواهد بود.
گفتنی است در این جلسه اعضای شورا به بیش از ۱۰۰ پرونده قضائی مددجویان رسیدگی نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*