درمانگاه شبانه روزی ندامتگاه قزلحصار راه اندازی شد

تهران- ایرنا- مدیرکل زندان های استان تهران از راه اندازی درمانگاه شبانه روزی در زندان قزلحصار خبر داد و گفت: این درمانگاه مجهز با هدف کاهش اعزام مددجویان بیمار به مراکز درمانی سطح شهر فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا از اداره کل زندان های استان تهران، مصطفی محبی در مراسم آغاز به کار این درمانگاه افزود: پس از ماه ها تلاش دست اندرکاران مربوطه با هدف کاهش اعزام مددجویان به مراکز درمانی سطح شهر و بهبود ارائه خدمات درمانی به مددجویان، درمانگاه شبانه روزی ندامتگاه، در بخش های پزشکی و پیراپزشکی آماده ارائه فعالیت های مربوطه شد.
این مقام قضایی با بیان اینکه پیشتر تعداد کثیری از مددجویان به مراکز درمانی سطح شهر اعزام می شدند، اظهار داشت: این درمانگاه به تجهیزات و نیروی انسانی مجرب و متخصص مجهز است و اکثریت مددجویان بیمار در بخش های مختلف چشم پزشکی، رادیولوژی، فیزیوتراپی، بیمارهای قلب و عروق، ایزولاسیون و تامین دارو را زیرپوشش قرار می دهد.
وی ادامه داد: آسیب هایی جبران ناپذیری در اعزام مددجویان بیمار به مراکز درمانی سطح شهر و گاه برون استانی از جمله عدم رسیدگی به موقع به لحاظ زمانی به بیماران ماژور می شود که با احداث درمانگاه های شبانه روزی در سطح زندان ها برطرف خواهد شد.
محبی با پرداختن به این موضوع از دیدگاه حقوق شهروندی گفت: حضور مددجویان با شرایط خاص ضربه های روحی به شخص مددجو و خانواده آنان در مراکز درمانی وارد می کند که در صورت درمان مناسب در داخل ندامتگاه این مشکل نیز به وجود نخواهد آمد.
وی گریزی بر ماده ۱۰۴ سازمان زندان های کشور زد و خاطر نشان کرد: در این ماده به مددجویان در سطح زندان های کشور این اجازه داده می شود که با وجود رضایت شخصی می توانند هزینه درمان بیماری های غیر اورژانسی را به صورت ویژه و خاص شخصاً پرداخت کنند که این امر نیز محقق خواهد شد.
مدیرکل زندان های استان در پایان فعالیت رسانی حداکثری در حوزه بهداشت و درمان به مددجویان در سطح زندان های استان را در قالب تعاملات سازنده میان دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان زندان ها عنوان و ابراز امیدواری کرد با روحیه بسیجی و انسان دوستانه این تعاملات انجام شود.
اجتمام**٧٣٢٩*۱۸۳۴

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*