در بازدید معاون قضایی زندانهای استان تهران زمینه آزادی یک زندانی فراهم شد

حبس زدايي و کاهش جمعیت کیفری يكي از مهمترين برنامه هاي سیستم قضايي است بدین منظور معاون و کارشناسان قضایی اداره کل زندانهای استان تهران به منظور ارزیابی روند اجرای دستورالعملهای ابلاغی در زندان رجایی شهر حضور یافتند.
در این نشست مدیر زندان رجایی شهر ضمن تشریح عملکرد واحد قضائی گفت: اهتمام در بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در زندان مهمترین اهرم کاهش آسیب ، تقویت روحیه ، بازسازي و تغيير شخصيت آنان می باشد .
عزیزی با اشاره به این مطلب که ممانعت از تراکم جمعیت در زندان‌ عاملی مهم و بازدارنده در بروز برخی از ناهنجاریها می باشد افزود: در واقع بحث زندان زدايي از جمله برنامه های اصلی سازمان زندانهاست كه متولي اصلي زندانباني اسلامی در اجراي محکومیتهای ابلاغی زندانیان می باشد.
در ادامه معاون قضایی اداره کل زندانهای استان تهران گفت: حضور مستمر مسئولین و کارشناسان قضایی در زندانها جهت رسیدگی به پرونده های متهمین و محکومین راهکاری اساسی در شناسایی و رفع مشکلات قضائی آنان می باشد.
منصوری اعطای آزادی مشروط، مرخصی، عفو موردی، اخذ رضایت از شکات را راهکارهای اجرائی و ضروری جهت کاهش جمعیت کیفری مطرح نمود.
شایان ذکر است طی این حضور تعداد ۵۰ فقره پرونده قضایی مددجویان مورد بررسی قرار گرفت که در این فرایند پس از پیگیری و مکاتبه با مرجع قضایی شرایط آزادی یک زندانی فراهم گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*