در ۹ ماهه سالجاری بیش از ۱۲ میلیارد ریال از سوی انجمن حمایت زندانیان مرکز پرداخت شده است

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از اعطای بیش از ۱۲ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی به زندانیان و خانواده‌های نیازمند آنان در ۹ ماهه اول سال جاری خبر داد.

جبار باقری درباره عملكرد ۹ ماهه ۹۷ انجمن حمايت زندانيان مركز اظهار كرد: در بخش پذيرش و تشخيص ۱۶ هزار مراجعه به دفاتر انجمن مستقر در زندانهای استان تهران را داشتیم که  ۹۸۷۰ مورد مشاوره حضوري، ۱۰۶۸۳ مورد مشاوره تلفني و ۵۳۸ مورد تشکيل پرونده دائم و موردی بوده است.

وي گفت:  انجمن بابت پرداخت ۲۳۲۲ مورد خدمت به خانواده های زندانیان در قالب پرداخت مستمري ،کمک هزینه زندگی ، اجور معوقه منزل ، کمک هزينه تحصيلي ، کمک هزينه زندگي  و کمک هزينه درماني بیش از ۳ میلیارد ریال هزینه کرده که  توانسته‌ايم بخشي از مشکلات خانواده‌ها را مرتفع سازيم.

باقری افزود: در بخش اشتغال و توانمندسازی با همکاری خانه کارآفرینی یاس تعداد ۱۱۶ نفر از خانواده های زندانیان آموزش دیده اند که پس از آموزش محصولات خود را در منزل تولید می کنند.

مديرعامل انجمن حمايت زندانيان مرکز کمک هاي حمایتی شامل رضایت شاکی، پیگیری پرونده های قضایی و … را  ۲۸۳۸ مورد  و پرداخت سبد کالا را ۵۸۷ مورد به ارزش ۵۴۴ میلیون ریال در نه ماهه سال ۹۷ عنوان کرد.

وی خاطر نشان كرد: به منظور رفاه حال زندانيان مبلغ ۱۶۵ ميليون ريال به زندان‌ها در قالب تنخواه  و هزینه درمان در اختيار مددکاران زندان قرار گرفت.

آزادی ۳۲ نفر از زندانیان

باقری ضمن تشکر از خیرین نیک اندیش در بخش کمک به آزادی زندانيان گفت: انجمن در طول ۹ ماهه سال ۹۷ بابت آزادي ۳۲ زنداني مبلغ یک میلیارد و ۲۹۵ ميليون ريال از محل کمک های مردمی هزينه کرده است.

ادامه همکاری با سازمان ملل در راستای کاهش آسیب های پر خطر

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: طرح آموزش پیشگیری از آسیبهای پرخطر در زندانها با انعقاد قرارداد انجمن با سازمان ملل از سال ۸۵ آغاز شده و همچنان این خدمات با تمدید قرارداد ادامه دارد. بر این اساس انجمن حمایت زندانیان در قرارداد جدید با بکارگیری ۷۷ نیرو در قالب ۱۰نفر پزشک و۶۷ مشاور در زندانهای ۳۰ استان کشور با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۶۶ میلیون ریال در زمینه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر فعالیت می کنند.

وي در پايان جمع کل کمک‌هاي نقدي و غيرنقدي در ۹ ماهه سال جاري به زندانيان و خانواده‌هاي آنان را ۱۲ ميليارد و ۷۴۴ ميليون ريال عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*