دوره‌های آموزش پیشگیری از طلاق و ارتقای مهارت های زندگی ویژه خانواده زندانیان در حال اجرا است

 

به گزارش روابط عمومی سازمان زندانهای استان ، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز در تفاهم نامه‌ای با اداره کل زندان‌های استان تهران و همکاری شورای اجتماعی وزارت کشور و معاونت سیاسی دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری تهران اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی حول دو محور «پیشگیری از طلاق» و «ارتقای مهارت های زندگی و اخلاقی» ویژه همسران و فرزندان زندانیان نموده است.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی «پیشگیری از طلاق» و «ارتقای مهارت های زندگی و اخلاقی» با استفاده از روش‌های آموزش مشارکتی طبق برنامه زمان بندی شده در انجمن حمایت زندانیان مرکز و در سالن ملاقات سه زندان های استان تهران و همچنین بخشی دیگر در کارگاه آموزشی انجمن حمایت برای خانواده‌های زندانیان در حال برگزاری است.

منتظر افزود: در این کارگاه‌ها کلیاتی درباره آشنایی با مسائل و آسیب‌های طلاق و مهارت های کنترل خشم و مدیریت استرس و هیجانات، براساس بسته آموزشی تدوین شده به صورت علمی و کاربردی توسط اساتید مجرب تدریس می‌شود.

وی  عناوین آموزش های طلاق را  آموزش مهارت های استحکام کانون خانواده در مدت حبس سرپرست، آثار نامطلوب طلاق بر کانون خانواده و آینده فرزندان عنوان نمود.

همچنین منتظر در رابطه با محتوای آموزش ارتقای مهارت های زندگی و اخلاقی گفت : عناوین این آموزش در خصوص عوامل ایجاد و ترویج فساد اخلاقی، خطرات و آسیب های شبکه های اجتماعی و نحوه محافظت در مقابل آنها، آسیب های اجتماعی در کمین خانواده ها ، آثار و تبعات بی بند و باری فرهنگی و نحوه کنترل آن عنوان کرد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تصریح کرد: طبق تفاهم‌نامه و برنامه ریزی انجام شده، ۱۰۰۰ خانواده باید دو دوره آموزش‌های پیشگیری از طلاق و مهارت های زندگی را طی کنند و به هر خانواده آموزش دیده گواهینامه آموزشی اعطا خواهد شد.

همچنین در پایان دوره به هریک از دانش آموختگان مبلغی به عنوان کمک هزینه آموزشی پرداخت خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*