دوره های صنایع دستی در زندان رجایی شهر برگزار می شود

واحد فنی حرفه ای زندان رجایی شهر جهت هدفمندسازی  زیرساختهای زندگی اجتماعی زندانیان  با فراگیری حرفه و فن پس از آزادی اقدام به برگزاری دوره صنایع دستی برای آنان نموده است.

    سرپرست زندان رجایی شهر پیرامون مزایای برگزاری دوره های صنایع دستی برای محبوسین در طول دوران محکومیت گفت: برگزاری دوره های صنایع دستی فرصت مناسبی در خصوص فراگیری حرفه و شغل برای مددجویان پس از آزادی می باشد.

وی در ادامه افزود: طول مدت آموزش دوره های صنایع دستی دو ماه  می باشد که  از دستاورد ها و پایگاه های ارزشمند واحد فرهنگی به کارگیری مربیان اعزامی از اداره کل صنایع دستی استان جهت اجرا و راه اندازی دوره های فوق در راستای کرامت انسانی و بازسازی شخصیت زندانیان می باشد.

عزیزی درخصوص ايجاد اشتغال براي زندانیان داوطلب كار با استفاده از امكانات و محيط آموزشي گفت: در بسیاری از موارد بروز ناهنجاری ، هنجار شکنی و رفتار پر خطر ناشی از آشفتگی روحی و روانی افراد می باشد. بنابراین بکارگیری و اجرای برنامه های فنی حرفه ای و فعالیتهای مرتبط با تقویت روحیه و ایجاد انگیزه برای آنان در دستور كار قرار دارد.

سرپرست زندان رجایی شهر هدف از برگزاري اين دوره ها را رفع چالشها،  نارسائيها و پر نمودن اوقات فراغت زندانیان در طول تحمل كيفر عنوان نمود و افزود : در روند اجرای برنامه ها و پارامترهای طرح کاهش آسیب و رفتارهای پر خطر یکی از مهمترین و اصلی ترین رویکردهای این طرح مقوله مهم آموزشهای فنی و حرفه ای می باشد.

لازم به ذکر است : تعداد ۲۶ نفر از زندانیان کارآموز در رشته های معرق، خراطی و سنگ تراشی در حال آموزش وفراگیری می باشند.  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*