دومین جلسه شورای قضایی ، اطلاع رسانی واقتصاد مقاومتی استان درسالجاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات، دومین جلسه همزمان شورای قضایی و شورای اطلاع رسانی و متعاقب آن نشست استانی و اقتصاد مقاومتی در سال جاری با حضور اعضا و به ریاست غلامحسین اسماعیلی در محل سالن کنفرانس مرکز آموزش و پژوهش اداره کل زندانهای استان تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این جلسه، محبی مدیر کل زندان های استان مطابق با دستور کار تنظیمی و به عنوان میزبان گزارش مبسوطی در خصوص آمار عملکرد و مشکلات مربوط به حوزه مسئولیت محوله به جمع حاضر ارائه نمود و سپس اسماعیلی رئیس شورای قضایی استان تهران طی سخنانی اظهار داشت : برخی از مشکلات مطروحه در زندان های استان بوسیله خودما قابل حل است که از آن جمله می توان به کاهش جمعیت کیفری با استفاده از نو آوری های موجود در قانون اشاره نمود مانند تعیین تکلیف زندانیان مربوط به مهریه ،سایر محکومین مالی و متهمان تحت قرار و لازم است در این راستا قضات نیز توجیه شوند. البته برگزاری منظم جلسات اجرائی شدن دستور العمل کاهش جمعیت کیفری می تواند در این خصوص نقش بسزایی ایفا نماید.

اسماعیلی در ادامه افزود: مراقبت ها بایستی در ابعاد مختلف در زندان ارتقاء یابد و امید است با اتخاذ تدابیر امنیتی لازم و آموزش پرسنل و نظارت مستمر بر عملکرد آنان، در آینده شاهد کاهش آسیب های موجود باشیم، ناگفته نماند علیرغم محدودیت در اعتبارات مالی و جذب نیرو، در حد مقدورات نسبت به رفع نسبی مشکلات مطروحه در گزارش ارائه شده از ناحیه مدیر کل محترم زندان های استان تهران اقدام خواهد شد.

سپس اسماعیلی با اشاره به برنامه گرامیداشت هفته قوه قضائیه تاکید کرد: بنای ریاست معزز قوه بر این است که امسال، این برنامه ها با رویکردی متفاوت به مرحله اجرا درآید که در نتیجه آن شاهد ارتقاء اعتماد عمومی نسبت به دستگا ه قضا اعم از درون وبیرون باشیم.

قابل ذکراست که در این نشست، برخی از اعضاء شورا به بیان اخبار مهم حوزه مسئولیت خود پرداختند که پس از انجام مباحث کارشناسی لازم حسب مورد تصمیماتی اتخاذ گردید

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*