دومین نشست شورای قضایی استان تهران برگزار شد

دومین نشست شورای قضایی استان تهران در سال جاری به ریاست غلامحسین اسماعیلی و با حضور کلیه مسئولین ذی صلاح قضایی استان  در محل اداره کل زندان‌های استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان تهران ،در این نشست که با آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد در ادامه غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران به سالگرد وفات حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام اشاره نمود وبا بیان روایات و با اشاره به نامه ها و واسطه گری ایشان بین امام و ولی زمان خویش و مردم هم عصر خویش و بیان نکات سیاسی و تربیتی شخصیتی آن حضرت از حاضرین خواست نسبت به شناخت و معرفت اسلامی در زندگانی  آن حضرت اهتمام بورزیم. وی  همچنین به سالگرد قیام گوهر شاد در مبارزه با ظلم علنی حکومت پهلوی در زمینه حجاب پرداخت و با ذکر مستندات تاریخی و عینی هفته عفاف و حجاب را گرامی داشتند .

رئیس شورای قضایی استان به دیدار اخیر مسئولین قوه قضاییه با مقام معظم رهبری (مدظلله العلی ) اشاره نمود: فرمایشات معظم له هم مایه مباهات بود و هم مسئولیت همه ما را سنگین تر نمود. مطالب مهم ایشان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم ، نحوه ایفای نقش قوه قضاییه در عملکرد دو قوه دیگر با ساز و کارهای قانون و دفاع از شیعیان مظلوم جهان و…مسیر حرکت دستگاه قضا را در آینده ترسیم نمود و دغدغه هر ساله معظم له در خصوص برخورد با تخلفات احتمالی در درون قوه قضاییه را به عنوان مقدمه و امری ضروری جهت تحقق اهداف قوه لازم شمرد.

وی در ادامه افزود : به دستور العمل جامعی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از منظردستگاه قضا پرداخت و نسبت به کاهش جمعیت کیفری گفت : دستورالعمل های خاصی در این زمینه مقرر گردیده است که با عنایت الهی اجرایی خاهد شد. وهمچنین با توجه به کمک های مردمی در ماه مبارک رمضان از مسئولین ذی ربط خواست تا با شفاف سازی کامل به انعکاس برکات این امر خداپسندانه در جامعه با ارائه آمار آزادشدگان و کیفیت آن بپردازند .

محبی مدیر کل زندانهای استان تهران نیز گزارشی از عملکرد حوزه مسئولیت خویش از جمله بازدید سفرای ۴۵ کشور از بازداشتگاه اوین پرداخت و به بازخورد مثبت این بازدید در سطح ملی و بین المللی اشاره نمود .و در ادامه به تعامل با نهادهای قانونی در مولفه جمع آوری معتادان متجاهر و اسکان آنها و برنامه ریزی در جهت ترک و بازگشت سعادتمندانه این افراد به  جامعه ، اقدامات حمایتی جاری ،تشکیل کلاس های سواد آموزی ،آموزش قرآن مددجویان اشاره نمود.

در پایان مطابق با دستور کار تنظیمی ، در این نشست ، تعدادی از اعضای شورا به بیان اخبار مهم حوزه کاری خود پرداختند و پس از طرح مباحث کارشناسی لازم پیرامون موارد مطروحه در جلسه در نهایت حسب مورد تصممات مقتضی نیز اتخاذ گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*