دو زنداني محکوم به قصاص در زندان رجایی شهر فرصت زندگی دوباره یافتند

با پیگیری واحد مددکاری زندان رجایی شهر محکومینی که به جرم قتل عمد به قصاص نفس محکوم گردیده بودند با رضایت اولیای دم فرصت مجدد زندگی یافتند.
مدیر زندان رجایی شهر گفت: زندانیان ا-ف و ا-ح که به دلیل اختلافات خانوادگی و مسائل مالی مرتکب قتل گردیده و به مدت ۵ و ۱۲ سال در حال تحمل کیفر بودند با گذشت و رضایت اولیاء دم به زندگی بازگشتند.
عزیزی با تقدیر از عملکرد واحد مددکاری گفت: در اغلب موارد افراد به دلیل نا آگاهی در اثر اشتباه وغفلت و یا عدم کنترل خشم دچار جرم گردیده اند که امیدواریم بتوانیم ضمن فرهنگ سازی مناسب و برگزاری برنامه های اصلاحی وتربیتی این آسیب را به حداقل برسانیم .
مدیر زندان رجایی شهر در ادامه افزود: یکی از فضایل اخلاقی، عفو و گذشت انسان از حقوق خود است زیرا عفو از مصادیق احسان می باشد که در اخلاق و آموزه‌های قرآنی بر این خصوصیت و فضیلت سفارش شده است .
وي ضمن قدرداني از اقدام خداپسندانه اولياء دم اظهارداشت : اولياي دم در اقدامي انساني با اعلام رضايت خود شرایط بازگشت زندانی به زندگی دوباره را فراهم نموده اند.
شایان ذکر است یکی از اولیاء دم بدون دریافت هیچ گونه مبلغی در قالب دیه، رضایت بی قید وشرط خود را زمان اجرای حکم قصاص اعلام نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*