دو نفر از زندانیان رجایی شهر با گذشت اولیاء دم زندگی دوباره یافتند

 گذشت اولیای دم زندگی دوباره به دو نفر از مددجویان زندان رجایی شهر که به اتهام قتل عمد در انتظار اجرای حکم قصاص بودند بخشید.

سرپرست زندان رجایی شهر با اعلام خبر فوق گفت: با تلاش واحد مددکاری دو نفر از محکومین به قصاص با رضایت اولیاء دم از اجرای حکم نجات یافتند.

عزیزی در ادامه افزود: زندانیان فوق که به مدت ۱۳ و ۵ سال در این زندان به اتهام قتل عمد تحمل کیفر می نمودند و حکم قطعی آنان از سوی مراجع قضایی تأیید و جهت اجرا به زندان ابلاغ گردیده بود با تلاش بی وقفه و مستمر واحد مددکاری سرانجام با رضایت اولیاء دم از مجازات قصاص رهایی یافتند.

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده و پس از برگزاری جلسات متعدد مصالحه با خانواده مقتول، رضایت آنها در لحظه‌ای که قاتل فرزندشان پای چوبه دار بود حاصل و به این ترتیب اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشت نمودند.

سرپرست زندان رجایی شهر با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری یادآور شد: انسان در عفو و گذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سخت همچون اجرای حکم قصاص خود را نشان می‌دهد.
وی گفت: شخصی که در اوج غضب و انتقام از اجرای حکم قصاص فرزندش می‌گذرد و یا از مال خود چشم فرو می‌بندد در حقیقت کرامت و بزرگواری خویش را نشان داده و از همه مهم‌تر خشنودی خداوند متعال را نیز به دست آورده است.

لازم به ذکر است: در صورت گذشت اولیاء دم، حکم قصاص ساقط و مجازات تعزیری حبس برای مجرم در نظر گرفته می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*