رئیس کل دادگستری استان تهران: ستاد دیه بار زیادی از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان می دارد

 رئیس کل دادگستری استان تهران با حضور در شصتمین جلسه هیئت امناء این ستاد گفت: ستاد دیه به عنوان الگویی موثراست و نتایج فعالیت آن بار زیادی را از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان برمی دارد.

محمد جواد حشمتی در جلسه هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: تبعات و آسیبهای اجتماعی به زندانیان و خانواده آنان، متوجه جامعه و قوه قضائیه است و ستاد دیه در کاهش این آسیب ها اجتماعی می تواند بسیار تاثیرگذارباشد، هر چند که ظرفیتهای ستاد دیه استان تهران محدود است ولی این امکان را دارد تا با نگاه خیر خواهانه و همکاری نیکوکاران و همچنین چهره های موجه اجتماعی، دستگاه های اجرائی و شهرداری ها در راستای سیاستهای کاهش جمعیت کیفری زندانها تاثیر گزار باشد.

وی تصریح کرد:ستاد دیه به عنوان الگویی موثراست و نتایج فعالیت آن  بار زیادی را از دوش جامعه و خانواده‌های مددجویان برمی دارد، در این راستا لازم است ضمن تقویت ارتباط با محاکم قضائی و دادگستری های استان در امور آزاد سازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد بیش از پیش گام بردارد.

بنا به این خبر، رحمانی مدیر نمایندگی استان تهران در ادامه جلسه ضمن بیان ارائه آمار آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۴ شهریور ماه تعداد ۲۷۵ زندانی شامل ۱۱ زندانی زن و ۲۶۴ زندانی مرد از زندانهای استان تهران آزاد شدند.

در انتهای جلسه پرونده ۳۷ نفر از مددجویان متقاضی کمک مورد بررسی اعضاء و رئیس کل دادگستری استان قرار گرفت و زمینه آزادی آنان فراهم شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*