رضایت اولیاء دم زندگی دوباره ای را برای مددجویان زندان رجایی شهر رقم زد

 پیگیریهای مستمر و تلاش شبانه روزی واحد مددکاری زندان رجایی شهر،در چهار ماهه اول سالجاری فرصت مجدد زندگی را برای ۴ نفر از محکومین قصاص به ارمغان آورد.

   به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، عزیزی سرپرست زندان با اعلام خبر فوق گفت: حرفه مددکاری گستره بسیار وسیعی از ارتباط با مددجو تا مجموعه اجتماع و محیط بیرونی، خانواده مددجو، شاکی، مراجع قضائی و مؤسسات حمایتی را در بر می گیرد.

سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه تصریح نمود: هدفی که ما در خصوص اصلاح و تربیت و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر مددجویان دنبال می نمائیم بررسی ریشه جرم، اصلاح رفتارهای پر خطر، احیای فطرت و وجدان و بازگشت آبرمندانه آنان است.

وی گفت: طی بررسی های بعمل آمده مشخص گردیده حوادث ناگواری که گاها منجر به قتل می گردد ریشه در عدم آگاهی افراد مبنی بر چگونگی کنترل خشم ، مهارت نه گفتن و برقراری ارتباط مؤثر با دیگران دارد.

عزیزی گفت: خشم یکی از هیجان های پیچیده انسان و واکنشی متداول نسبت به ناکامی و بدرفتاری است که می توان از طریق آموزشهای صحیح خود آرام سازی، انجام ارزیابی اولیه منطقی آن را مهار نمود.

گفتنی است از ۴ نفر محکومین به قصاص نفس، ۲ نفر آنان با اخذ رضایت اولیاء دم بدون قید و شرط و دو نفر دیگر با پرداخت دیه آزاد گردیده اند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*