ستاد اقامه نماز زندانهای استان تهران تشکیل جلسه داد

مدیر کل زندانهای استان تهران در جلسه ستاد اقامه نماز گفت: می توان ضمن تشویق زندانیان به امر نماز و اشاعه فرهنگ وقت شناسی آنان را به وقت شناسی و ضرورت استفاده از فرصتهای زندگی برای خودشناسی و تقویت باورهای اخلاقی و دینی سوق داده و مانع بازگشت دوباره آنان به چرخه جرم شد تا قدر زندگی، آزادی و حضور در کنار خانواده را بدانند.

سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ستاد اقامه نماز زندانهای استان تهران با اشاره به ضرورت توسعه فضاهای نمازخانه زندان ها اظهار داشت: عنایت مقام معظم رهبری به امر ترویج نمازهای جماعت و نیز تقدیر ویژه رئیس ستاد اقامه نماز استان تهران وظیفه ما را سنگین تر می نماید و لازم است در تحولات و زیباسازی اماکن، نمازخانه های زندانها به عنوان اولین اولویت در نظر گرفته شود.

مدیرکل زندانهای استان تهران در جمع اعضای ستاد اقامه نماز افزود: یکى از آداب مهم نماز, وقت شناسى است. انجام نمازهاى پنج گانه در وقت خود, اهمیت وقت شناسى را به انسان القاء مى کند، مراقبت در رعایت وقت، درس نظم و انضباط به انسان می آموزد و اگر انسان به راستى قدر وقت را بشناسد و به آن اهمیت بدهد، عامل مهمى از خودسازى و بهره گیرى از عمر و وقت را به دست آورده است.

او در این جلسه که کلیه اعضای ستاد اقامه نماز اداره کل حضور داشتند، ادامه داد: با همین درس عملی، می توان ضمن تشویق زندانیان به امر نماز و اشاعه فرهنگ وقت شناسی آنان را به وقت شناسی و ضرورت استفاده از فرصتهای زندگی برای خودشناسی و تقویت باورهای اخلاقی و دینی سوق داده و مانع بازگشت دوباره آنان به چرخه جرم شد تا قدر زندگی، آزادی و حضور در کنار خانواده را بدانند.

حیات الغیب تأکید کرد: نمازگزار در ایستادن به سوى کعبه احساس استقلال مى کند و این درس را از مکتب نماز یاد می گیرد که به خود متکى و مستقل باشد و این استقلال و روحیه اتکاى به نفس و عدم وابستگى را که پایه عزت و عظمت است، در زندگى حفظ نماید.

وی همچنین اظهار داشت: نماز سراسر درس زندگی و اخلاق است. روحانیون در زندانها نقش بسیار مهمی دارند و می توانند با گسترش بیشتر کلاسهای قرآنی و عقیدتی و ارائه این نکات، زندانیان را به اقامه نماز و بهره گیری از فیوضات آن ترغیب نمایند و در این زمینه ابزارهای تشویقی زیادی در اختیار واحدهای فرهنگی تربیتی قرار دارد.

این خبر می افزاید: اعضای ستاد اقامه نماز پیشنهادات خود را در خصوص ترویج فرهنگ نمازخوانی بین زندانیان و سربازان وظیفه مطرح نمودند که و راهکارهای لازم توسط مدیرکل زندانهای استان تهران ارائه شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*