سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از ندامتگاه قزلحصار بازدید کرد

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی مواد مخدر کشور به همراه مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندانها، مدیر کل و معاونین اداره کل زندانهای استان تهران از روند درمان با متادون ندامتگاه قزلحصار بازدید نمودند.

مدیرکل زندانهای استان تهران در این بازدید گفت: بهداشت و درمان زندانهای استان تهران از ستون‌های اصلی برای کاهش آسیب  رفتارهای پرخطر مددجویان در زندانها به شمار می‌رود و مأموریت‌های متنوعی در پیشگیری و درمان آنان دارد

حیات الغیب ادامه داد: این واحد آمادگی دارد ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های و برنامه‌ریزی دقیق، هدفمند و هوشمندانه و نیز ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های عضو و مرتبط برای درمان مددجویانی که در بدو ورود اعتیاد داشتند، از طریق MMT و اهتمام در اجرای سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر ، با  رویکرد پیشگیری از اعتیاد و ایجاد نشاط در جهت مصون‌سازی محیط زندان و همچنین درمان معتادان از طریق حرفه‌آموزی و حمایت‌های اجتماعی لازم، نسبت به تحقق آن اهتمام نماید.

وی گفت: در زندان های استان تهران، زندانیان واجد شرایط و دارای اعتیاد با مداخلات تخصصی نیروهای مجرب، تحت درمان MMT قرار می گیرند و خدمات مذکور، نتایج ارزشمندی در سالم سازی زندان ها به دنبال داشته است.

مدیرکل زندانهای استان تهران در ادامه تأکید کرد: باید در کنار استفاده از متادون و سایر ابزارهای درمانی، به امر مشاوره های تخصصی و روان درمانی توجه ویژه داشته، با برگزاری کلاس های آموزشی از طریق مربیان NA به درمان پایدار اعتیاد دست یافت.  

این خبر می افزاید: سردار منتظر المهدی در این حضور ضمن تقدیر از واحد بهداشت و درمان ندامتگاه قزلحصار، همکاری لازم برای درمان مددجویان بیمار به مواد مخدر از طریق دستگاههای عضو و مرتبط را در دستور کار قرار داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*