سردارمومنی: اردوگاه فشافویه بهترین مرکز کشور جهت نگهداری معتادان متجاهر است

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: اردوگاه فشافویه بهترین مرکز کشور جهت نگهداری معتادان متجاهر است که همزمان با درمان، دوره های مختلف آموزشی جهت بازگشت سالم آنان به جامعه و توانمندسازی اجتماعی برگزار می کند.

سردار دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در دیدار با مدیرکل زندانهای استان تهران اظهار داشت:  این مرکز به عنوان بزرگترین اردوگاه کشور ویژه معتادان متجاهر است که همزمان با امور بهداشتی و درمانی، دوره های مختلف آموزشی مانند قرآن، احکام، سوادآموزی و تحصیل، حرفه آموزی و اشتغال را جهت بازگشت سالم آنان به جامعه برگزار می کند که در نوع خود اقدامات ارزنده ای است.

سیدحشمت اله حیات الغیب در این دیدار که به منظور بحت و بررسی و تبادل نظر در خصوص راهکارهای نوین مبارزه با ورود موادمخدر صورت گرفت، اظهار داشت: از مهمترین علل بروز آسیبهای اجتماعی، عدم برخورداری از هویت است، همین موضوع باعث می­‌شود فرد مستعد برای هرگونه تخلف شود؛ کسی که هویت فکری و فرهنگی خود حتی هویت خانوادگی را از دست بدهد، تبدیل به آدم بی­‌هنجار و بی‌هویت خواهد شد و آمادگی هرگونه آسیب و ناهنجاری به ویژه اعتیاد را خواهد داشت.

مدیرکل زندانهای استان تهران ضمن ارائه گزارشی از نحوه خدمات رسانی به معتادان متجاهری که وارد اردوگاه فشافویه می شوند، تأکید کرد: اعتياد فقط جنبه فردي و شخصي ندارد، بلكه آسيب اجتماعي محسوب مي شود، علاوه بر تهديد سلامت جسم و روان افراد در جنبه هاي اخلاقي، اجتماعي و اقتصادي جامعه نيز آثار زيانبار و جبران ناپذيري بر جاي مي گذارد.

وی افزود: اعتقاد کلی ما بر این است که برای مبارزه با موادمخدر، آموزش و پیشگیری در کنار دیگر برنامه های اصلاحی و تربیتی نقش اساسی ایفاء می کند به همین دلیل ضمن بازسازی و گسترش فضای امور آموزشی به ارتقای سطح سواد و آگاهی زندانیان و خانواده های آنان توجه ویژه می شود تا این معضل خانمانسوز در خانواده و جامعه ریشه کن شود.

حیات الغیب همچنین گفت: آموزش های مختلف مهارتی و حرفه آموزی این امکان را فراهم می کند تا زندانیان پس از آزادی بتوانند حرفه ای که به صورت رایگان و متناسب با شخصیت و توانایی های خویش آموخته و گواهینامه هم کسب نموده اند، دنبال نموده و درآمد حلال برای معیشت خود و خانواده کسب نمایند. 

بنا به این خبر، سردار دکتر مومنی ضمن تقدیر از بازسازی های اخیر صورت گرفته در اردوگاه فشافویه جهت تهیه امکانات مورد نیاز برای تجهیز این مرکز قول مساعد همکاری داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*