سرپرست ندامتگاه قزلحصار گفت: بیش از ۳ هزار مددجو با ابلاغ بخشنامه قوه قضائیه مشمول خدمات قضایی می شوند

باابلاغ بخشنامه قوه قضائیه، برای۳هزار و ۲۸۳ نفر مددجوی قزلحصاری پیشنهاد عفو موردی، آزادی مشروط و آزادی با دستبند و پابند الکترونیکی داده شد.
سرپرست ندامتگاه قزلحصار با اعلام این خبر افزود: آزادی مشروط فرصت و مجالی است که پیش از پایان دوره‌ی محکومیت به محکومان داده می‌شود تا چنان‌چه در طول مدتی که دادگاه تعیین می‌کند از خود رفتار پسندیده نشان دهند و دستورهای دادگاه را به موقع اجرا گذارند،‌ از آزادی برخوردار شوند.
علی آزاد مهر گفت: استفاده درست و به موقع از این ظرفیت قانونی برای آزادی مددجویان، تأثیر بسزایی در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها دارد.
وی گفت: باتوجه به معایب استفاده از حبس، قوه قضائیه سعی می‌کند در حد امکان از جایگزینی برای آن استفاده نموده و یا شرایط خروج افراد از محیط زندان را فراهم نمایند تا از این طریق باعث اصلاح و تربیت فرد و ایجاد شرایطی جهت بازگشت این افراد به جامعه گردند.
وی گفت: ابلاغ بخشنامه فوق العاده قضایی، یکی از این راه‌کارهای آزادی مددجویان است که قانون‌گذار در قانون مجازات اسلامی به آن اشاره نموده و شرایط و طریقه صدور آن را مورد توجه و بررسی قرار داده است. تا با ایجاد بسترهای مورد نیاز از تکرار جرم توسط افراد در آینده جلوگیری گردد.
شایان ذکر است در یکماه اخیر با حضور قضات دایره نظارت در شورای طبقه بندی ۱۳۰۰ مورد عفو موردی، ۱۲۳۵ مورد آزادی مشروط و ۷۴۸ مورد تقاضای دستبد و پابند الکترونیکی برای صدور رأی نهایی به مراجع قضایی موافقت خود را ارسال نموده اند

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*