سیدحشمت اله حیات الغیب:مددکاری اجتماعی درزندانهامستلزم کسب مهارتهای حرفه ای است

مدیر کل زندان های استان تهران ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) و تقدیر از تلاش های مددکاران اجتماعی شاغل در زندان ها اظهار داشت: سیزدهم رجب مصادف با ولادت بزرگ مردی است که همواره بهترین الگوی مددکاری و نیز دارای مقام والای بشریت و روح انسانیت و کرمش مبین همه مراتب جوانمردی است.
سیدحشمت اله حیات الغیب با تاکید بر نقش انسانی مددکاران اجتماعی که در سنگر اصلاح و تربیت تلاش می کنند، گفت: احسان، نیکوکاری و خدمت رسانی در اسلام و انسانیت بدون حد و مرز است. نخستین پیمان و تعهد مددکاری خدمت به خلق و تلاش بی تکلف در جهت ارتقای توانمندی و رضایتمندی است که این خصیصه ریشه در ارزش های حرفه ای مددکاران دارد .
وی افزود: بهترین لحظه خدمت مددکاران که با بهره گیری از سیره علوی، فرهنگ گذشت و ایثار را در جامعه گسترش می دهند، لحظات تلاش برای اخذ رضایت و نجات مددجویی است که بر حسب عصبانیت و بدون نقشه قبلی دست به ارتکاب قتل زده و امیدی جز بخشش اولیای دم ندارد و در این میان مددکاران با تمام توان برای نجاتش گام برمی دارند.
مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: برای مجاهدان سنگر اصلاح و تربیت، هیچ پاداش دنیوی نمی تواند به اندازه لبخند خانواده ای باشد که عضو یا نان آور خانه شان بعد از ماهها یا سالها ناامیدی از بخشش شکات، طعم آزادی و بازگشت به خانه را می چشند.
حیات الغیب ضمن تاکید بر ضرورت گسترش دانش روز توسط مددکاران زندان ها افزود: مشاوره و مددکاری اجتماعی در سیستم قضایی، به ویژه کار در زندان ها و کانون های اصلاح و تربیت مستلزم کسب مهارت های حرفه ای خاصی و تجربه و دانش مبتنی بر رویکردهای نوین مددکاری است.
وی همچنین گفت: سیزدهم رجب مصادف با ولادت بزرگ مردی است که همواره بهترین الگوی مددکاری و نیز دارای مقام والای بشریت و روح انسانیت و کرمش مبین همه مراتب جوانمردی است و برنامه هایش در مسیر اصلاح و تربیت راهگشای ارزنده ای خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*