سیدحشمت اله حیات الغیب:بایدنقش حمایتی مادران زندانی درخانواده هایشان تقویت شود

سیدحشمت اله حیات الغیب با تأکید بر ضرورت رسیدگی بیشتر به مشکلات زنان زندانی گفت: برای رفع مشکلات اجتماعی باید کوشش نماییم مادران زندانی ارتباط خود را با فرزندان از طریق ملاقات ها یا تماس های تلفنی بیشتر حفظ نمایند و در این مسیر قضات ناظر ندامتگاه بیش از مراکز دیگر در خصوص این قشر از  مددجویان، مساعدتهای قضایی اعمال می کنند.

مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از ندامتگاه شهرری اظهار داشت: مادران نه تنها از نظر روانی می توانند به فرزندان خود امنیت و آرامش را القا کنند بلکه می توانند آنان را برای زندگی در جامعه و پذیرش مسئولیت های آن نیز آماده کنند، به همین دلیل باید کمک بیشتری به این قشر صورت گیرد تا ضمن بازگشت آبرومندانه مادران زندانی به جامعه، نقش حمایتی آنان در خانواده هایشان تقویت شود.

وی ادامه داد: ریشه مشکلات و اختلالات رفتاری افرادی که در اجتماع از نظر شخصیتی دچار مشکل هستند و مدام دچار تشویش، نگرانی و اضطراب می‌باشند باید در خانواده‌ آنان جستجو کرد. به همین دلیل توجه به فرزندان مادرانی که زندانی هستند، اهمیت زیادی دارد.

سیدحشمت اله حیات الغیب همچنین افزود: با داشتن خانواده ای سالم می توان جامعه ای سالم داشت و برای رفع مشکلات اجتماعی باید کوشش نماییم مادران زندانی ارتباط خود را با فرزندان از طریق ملاقات ها یا تماس های تلفنی بیشتر حفظ نمایند و در این مسیر قضات ناظر ندامتگاه بیش از مراکز دیگر در خصوص این قشر از مددجویان مساعدتهای قضایی اعمال می کنند.

وی همچنین گفت: فرزندان یک خانواده از والدین به ویژه مادر الگوبرداری می کنند به همین خاطر، نقش مادران در شکل گیری رفتارهای اجتماعی فرزندان پر رنگ است ولی متأسفانه ممکن است در خانواده هایی که مادر زندانی است، کودکان نتوانند مشکلا‌ت خود را با خانواده در میان بگذارند و از اینجاست که گرایش به بزهکاری از همان سنین نوجوانی آغاز گردد.

بنا به این خبر، مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از تمام قسمتها و بخشهای ندامتگاه شهرری مانند کلاسها، باشگاه و فضاهای ورزشی، بهداری، آشپزخانه و غذاخوریها، ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته اخیر، بر ضرورت تسریع در روند عمرانی و زیباسازی اماکن تأکید کرده، ضمن گفتگو با مددجویان دستورات لازم را صادر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*