سیدحشمت اله حیات الغیب: توجه به طراحی محیط فیزیکی زندانها بر سلامت روانی افراد تاثیر مثبت دارد

مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از زندان رجایی شهر، ضمن تأکید بر تأثیر فضای آرام و زیبا در روحیه و سلامت روانی افراد گفت: هر چه محیط زندگی و اقامت افرادی که مدتی را باید در زندان سپری نمایند، زیباسازی شود، از بروز بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه، تنش، اضطراب و‌ خشونت جلوگیری خواهد شد.

سیدحشمت اله حیات الغیب طی بازدیدی که با حضور رستمی معاون اداری مالی و اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، به منظور بررسی وضعیت بازسازی و بهسازی زندان رجایی شهر انجام داد، اظهار داشت: زیبا سازی محیط زندانها سبب کاهش هرگونه آسیب رفتاری مددجویان می شود واین امر در عرصه زندانبانی اسلامی یك امر بسیار مهم بوده و می تواند گامی موثر و مثبتی در پیشبرد اهداف عالی سازمان زندانها باشد.

وی با بیان اینکه مرمت، بازسازی و زیباسازی اماکن مختلف مرتبط با مددجویان، یکی از برنامه های اساسی در راستای تقویت روحیه آنان است، ادامه داد: هر چه محیط زندگی و اقامت افرادی که به دلیل ارتکاب جرم، مدتی را باید در زندان سپری نمایند، زیباسازی شود، از بروز بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه، تنش، اضطراب و‌ خشونت جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل زندانهای استان تهران بر اجرای دقیق مصوبات کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت تأکید نموده، گفت: با زیباسازی و بازسازی تمام اماکن طبق فرصتی که تا پایان سال جاری اعلام شد، امیدوار هستیم چهره جدید زندانبانی به جامعه معرفی شود.

او همچنین اظهار داشت: تلاش بر این است تا با توسعه و ارتقای فعالیت هایی که در راستای احترام به اصول حقوق بشر و طرح تکریم ارباب رجوع انجام می شود، زندانی دغدغه ای جز مسائل قضایی خود نداشته و از امکانات مناسب رفاهی، آموزشی و امنیتی برخوردار باشد.

بنا به این گزارش، سید حشمت اله حیات الغیب با مثبت ارزیابی نمودن اقدامات عمرانی صورت پذیرفته در قسمتهای مختلف، مرمت، بازسازی و بهسازی اماکن فرسوده را از اقدامات زندانبانی اسلامی در راستای نیل به اهداف متعالی اصلاح و تربیتی سازمانی دانست.

شایان ذکر است پروژه های عمرانی زندان رجایی شهر که با آسایشگاه سربازان وظیفه، سالن های ملاقات و خوابگاههای زندانیان آغاز شد، تا قبل از پایان سال کاملاً به پایان می رسد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*