سیدحشمت اله حیات الغیب: توسعه امنیت پایدار محور اساسی ارتقای خدمات زندانبانی است

نخستین جلسه هم اندیشی و نشست تخصصی کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان ، با هدف بررسی عملکرد زندانها در بخش های مختلف عمرانی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و تربیتی در ندامتگاه ورامین با حضور مدیرکل، معاونین و مسئولان اداره کل زندانهای استان تهران برگزار شد.

در این جلسه، که پس از سه روز حضور دکتر اسمعیلی معاون سلامت و کارشناسان آن حوزه به  بررسی و ارزیابی میدانی فعالیتهای صورت گرفته ندامتگاه ورامین برگزار گردید، مدیر کل زندانهای استان تهران، با اشاره به لزوم تسریع در روند بهسازی تمامی اماکن زندانها تأکید کرد: زیباسازی و بهسازی اماکن زندان، رسیدگی بیشتر به وضعیت بهداشتی، فرهنگی و نیز اشتغال مددجویان، علاوه بر تحقق اهداف راهبردی سازمان زندان ها عامل موثری در تقویت روحیه و نیز ایجاد حس اعتماد به نفس آنان در راستای تغییر رفتار های مجرمانه و دستیابی به اهداف اصلاحی و تربیتی خواهد شد.

سیدحشمت اله حیات الغیب همچنین اظهار داشت: در تمام برنامه هایی که در زندانها تدوین و اجرا می شود، اولین اولویت ارتقاء امنیت است. اگر امنیت نباشد، هیچ کدام از برنامه ها و خدمات زندانبانی در همه ابعاد آن به نتیجه مثبت و رضایت بخشی منتهی نمی شود. لذا مسئولان زندانها بایستی ابتدا با راهکارهای مناسب امنیت را ارتقاء و در سطح زندان ها جاری نمایند.

وی افزود: اکثر زندانیان، به دلیل فقر فرهنگی و اقتصادی، کم سوادی یا عدم مهارتهای شغلی دچار لغزش و ارتکاب جرم می شوند که بایستی تمام تلاش ما بر این باشد که زندانی در طول گذراندن دوران محکومیت تحت آموزش‌های مهارتی و نیز  فنی وحرفه‌ای قرار گیرد،  تا بتواند بعد از خروج از زندان معاش خود و خانواده اش را تأمین کند.

بنا به این خبر، در جلسه هم اندیشی حوزه سلامت اصلاح و تربیت که اسمعیلی معاون سلامت، رستمی معاون اداری مالی، مردی مدیر ندامتگاه ورامین و همچنین روسای ادارات و واحدهای مختلف اداره کل حضور داشتند، پس از ارائه جزئیات گزارش گروه اعزامی به آن ندامتگاه، مشکلات و راهکارهای پیشنهادی بررسی و مقرر شد مصوبات جلسه جهت اجرا تدوین و ابلاغ گردد تا در اسرع وقت نسبت به حل آنها اقدام لازم به عمل آید. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*