سیدحشمت اله حیات الغیب: جداسازی متهمان از محکومان جزء اولویتهای اصلی اداره کل زندانهای استان تهران است

مدیر کل زندانهای استان تهران در جلسه شورای معاونین اداره کل زندانهای استان تهران در ندامتگاه تهران بزرگ برگزار شده بود، گفت: کلیه مسئولین در زندان ها باید بر گسترش برنامه های فرهنگی و تربیتی اهتمام ورزند و در بالا بردن سطح خدمات بهداشتی و رفاهی مددجویان تلاش نمایند.

سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه شورای معاونین اداره کل زندانهای استان تهران با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و توسعه برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اظهار داشت: موضوع طبقه بندی زندانیان و جداسازی متهمان از محکومان جزء اولویتهای اصلی برنامه های اداره کل زندانهای استان است و ضرورت دارد مدیران و مسئولان زندانها با جدیت در این خصوص پیگیری نمایند.

وی ضمن اشاره به هماهنگی بین ارگانهای مختلف ندامتگاه تهران بزرگ در جهت ارائه خدمات مطلوب به مددجویان گفت: برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و کنترل نیروهای زیر مجموعه و ایجاد رقابت بین آنها در راستای پرهیز از روزمرگی تاکید نمود.

حیات الغیب ادامه داد: کلیه مسئولین در زندان ها باید بر گسترش برنامه های فرهنگی و تربیتی اهتمام ورزند و در بالا بردن سطح خدمات بهداشتی و رفاهی مددجویان تلاش نمایند.

او  با اشاره به عدالت محوری در برخورد با زندانیان گفت: کلیه مسئولین در زندان می بایست عرض حضوری مددجویان را به عنوان برنامه هفتگی در سرلوحه خود قرار دهند و بر گسترش برنامه های فرهنگی و تربیتی اهتمام ورزند و در بالا بردن سطح خدمات بهداشتی و رفاهی مددجویان تلاش نمایند.

مدیر کل زندانهای استان تهران با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و توسعه برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر افزود: مددجو بعنوان شخص مستأصل و آسیب دیده اجتماعی که به هر دلیل در زندان تحمل کیفر می کند، نیازمند کمک های معنوی ما و همه آحاد جامعه است و بایستی در چهارچوب قانون نسبت به مساعدت قضایی، رفاهی، اصلاحی و تربیتی انجام وظیفه نماییم.

بنا به این خبر، در جلسه شورای معاونین اداره کل زندانهای استان تهران که در ندامتگاه تهران بزرگ برگزار شده بود، مسائل و برنامه های اجرایی مراکز مورد بحث و بررسی قرار گرفته، راهکارها و دستورات لازم توسط مدیرکل ارائه شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*